Одата почаст за 14 погинулих бораца са Прибња

28.06.2021. 15:27
0
ИЗВОР: Катера

Служењем парастоса и полагањем вијенаца на спомен-обиљежје у насељу Блатине – Прибањ данас је одата почаст за 14 погинулих бораца Војске Републике Српске са овог краја паљанске општине.

Вијенце су на споменик погинулим борцима на Блатинама, изнад Прибња, положили  чланови породица погинулих бораца, представници општине Пале, града Источно Сарајево, МУП-а Републике Српске и Борачке организације општине Пале.

Годишњица страдања прибањских војника у саставу Војске Републике Српске обиљежава се сваке године, 28. јуна, на Видовдан, који симболизује српску част, јунаштво, српско херојство, почев од 1389. године и Косовског боја.

На овај начин, Борачка организација општине Пале чува сјећање на борце са Блатина и Прибња, као и све погинуле борце Војске Републике Српске, који су дали своје животе за одбрану Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Пале: Меморијални турнир „Веселинка Слијепчевић Обрадовић“ 23. и 24. августа Пале: Меморијални турнир „Веселинка Слијепчевић Обрадовић“ 23. и 24. августа
У Палама у петак фестивал занатског пива и рокенрола У Палама у петак фестивал занатског пива и рокенрола
Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
Најчитаније
  • Смртно страдало лице у Сокоцу
    7h 58m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    4h 10m
    0
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    14h 38m
    0
  • Запосленица Дирекције за координацију полицијских тијела БиХ вријеђала на националној основи
    1h 49m
    11
  • Двогодишња дјевојчица пала са терасе
    12h 35m
    0