Кошаркаши Славије су у 6. колу МаxBеt Првенства Босне и Херцеговине савладали Раднички из Горажда на свом стадиону 96:84.
Славија је изгледала прилично добро на паркету. Доста су тежили разноврсности у игри, која некада и није наплаћена потпуно поенима и поред јасне идеје. У одбрани су имали одређених пропуста, лоша селекција малих фаулова, слање на 2+1 гостију из Горажде и на крају носе само +1 на прву обавезну паузу 22:21.
Другу дионицу отвара Раднички поенима Адија Аликадића за прво вођство на утакмици, али осим тога Славија је била та која је исконтролисала другу дионицу. Јако добра одбрана и транзиција, што је заштитни знак Соколова опет су дали резултат и Славија врло брзо иде на двоцифрену предност послије тројке Пиера Сандерса, 41:30. Јако добро је домаћи тим изгледао у овом наставку утакмице, те су на полувријеме понијели +9, 48:39. Кључну разлику направила је одбрана из које су стигли лаки поени, чак седам украдених лопти гостима, а успјели су и да им испарирају у скоку, што је свакако био један од предуслова доброг резултата.
Тројка Пиера Сандерса на старту треће дионице наговијестила је добре ствари по Славију и у другом полувремену. Одржавали су стечену предност, ишли и на максималних +16 у овом периоду игре, а да је било мало више концентрације, а мање брзоплетости у неким моментима, вјероватно би та разлика била и виша.
Брзих 7:0 на старту четврте дионице одвело је Славију тада на +20, па послије само минут и по ове дионице Хасан Рикало зове тимеоут да спријечи своју екипу тешког пораза, јер је некако и било јасно да се кроз виђено у овој утакмици, не могу вратити у меч и тражити нешто више од часног пораза.
Није тимеоут дао резултат гостима из Горажда, Славија их је убацила у своју машину како дефанзивно, тако офанзивно, па је кроз три минуте и на +27 Славије гостујући тренер тражио још један тајм-аут.
Ишла је Славија и до максималних +29 у овом мечу, а Раднички је само у успио у завршници серијом 13:0 да смањи предност на подношљивијих -14, 94:80, а утакмица на крају завршава 96:84 за домаћи тим
Најефикаснији у екипи Славије био је Ксавијер Лино са 16 убачених поена, а своју најбољу утакмицу од доласка у Славију заокружио је са још три скока и четири украдене лопте. Уз њега, Пиер Сандерс је убацио 15 поена, док је Виктор Радочај уз 10 убачених поена, имао и 11 скокова, за своју па понајбољу утакмицу од доласка међу Соколове.
Код гостију, капитен Ади Аликадић је испоручио 20 поена, уз седам скокова и пет асистенција, док је бивши кошаркаш Славије Душан ЕЛез убацио 17 поена.
СЛАВИЈА – РАДНИЧКИ 96:84 (21:20, 27:19, 24:20, 24:25)
СРЦ „Славија“
Гледалаца: 200
Судије: Ади Јусуфовић, Сеид Ножиновић и Нермин Касумовић
СЛАВИЈА: Кочић 6, Хорнбакл 12, Сандерс 15, Егељић 6, Радочај 10, Лино 16, Миловановић 8, Бојанић 11, Шеховац, Ћоралић 8, Поповић, Цуровић 4
РАДНИЧКИ: Рајт 8, Аликадић 20, Миливојевић 4, Р. Шуша 4, Бојанић 6, Бећировић 11, Елез 17, Тејлор, Клачар, Крупалија 7, Вуковић 7, Ф. Шуша