Општина Трново купила два нова апарата за лабораторију Дома здравља “Трново”

19.07.2024. 13:31
0
ИЗВОР: katera.news

Лабораторија Дома здравља “Трново“ набавила је  два апарата, те је од данас у лабораторији по први пут могуће урадити анализе ХбА1ц (тромјесечног шећера), ЦРП (ц- реактивни протеин у крви ) и  комплетне крвне слике.

Средства за набавку апарата у износу од 8.000 КМ  је омогућила Општина Трново, а како су саопштили из ове општине нови апарати су олакшица за пацијенте и запослене.

- До сада су пацијенти за мјерење тромјесечног шећера ишли у Дом здравља Источно Сарајево, док се апарат из матичне лабораторије за комплетну крвну слику често кварио - поручили су из Општине Трново. 

Коментари 0
Повезане вијести
Купци чекају акције да набаве пелет Купци чекају акције да набаве пелет
Коцка у буџет Српске убацила 172 милиона КМ Коцка у буџет Српске убацила 172 милиона КМ
Доктори у Српској и након повећања плата далеко иза колега у ФБиХ Доктори у Српској и након повећања плата далеко иза колега у ФБиХ
Најчитаније
  • Прича о чича Срету Петронићу из Пала и његовој Хелени
    8h 5m
    13
  • Посни макарони са шампињонима
    2h 18m
    1
  • У Петровићима изгорјели гаража и возило (ФОТО)
    9h 11m
    0
  • Соколац: Лицу упућене пријетње по живот и нанесене тјелесне повреде
    9h 30m
    2
  • Поново активно клизиште у Поткрајевима, потребно пронаћи трајно рјешење
    7h 24m
    0