Организована "Тројка из блока" у Источном Новом Сарајеву (ФОТО)

06.09.2022. 20:59
0
ИЗВОР: katera.news

У Источном Новом Сарајеву вечерас је организован шести хуманитарни турнир "Тројка из блока", а сва прикупљена средства намијењена су за помоћ социјално угроженим породицама.

Марко Маунага, организатор „Тројке из блока“ и координатор пројекта у Републици Српској, рекао је да су у првој половини ове године обезбијеђена средства за породицу Макера из Љубиња, којима је изгађена кућа, те за породицу Братић.

- У другој половини ове године прикупљаћемо средства за породице Илић и Вуксић из Братунца. Породици Илић ћемо обезбиједити средста за завршетак куће, а породици Вуксић правимо печењару како бисмо им омогућили да зараде за себе – рекао је Маунага.

Маунага је истакао да је Хуманитарна организација Срби за Србе до сада помагала породицама из Источном Сарајева, али да је основна идеја ове организације да помаже породицама широм Републике Српске којима је потребна помоћ.

- Имамо четири - пет породица са овог подручја, које су се пријавиле за помоћ, па у у наредном периоду планирамо да им помогнемо – рекао је Маунага.

  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: katera.news

Матеј Костић, један од учесника турнира, изјавио је да учесвује већ шест година, и да жели да помогне породицама којима је потребна помоћ.

- Сваке године нас има све више и више, надам се да ће тако и остати – рекао је он.

Координатор  пројекта „Тројка из блока“ у Републици Српској Александар Мрчић, истакао је да је на турниру најбитније погодити донаторску кутију.

Коментари 0
Повезане вијести
Источно Ново Сарајево: Одржан годишњи концерт КУД-а "Славија" Источно Ново Сарајево: Одржан годишњи концерт КУД-а "Славија"
Спасовданска литија у Источном Новом Сарајеву окупила велики број вјерника Спасовданска литија у Источном Новом Сарајеву окупила велики број вјерника
Положени вијенци на споменик "Слава српском борцу" и служена Света литургија (ФОТО) Положени вијенци на споменик "Слава српском борцу" и служена Света литургија (ФОТО)
Најчитаније
  • Митрополит Хризостом освештао Храм Светог Николаја у селу Романи
    8h 15m
    0
  • Сутра обиљежавање Дана Четвртог батаљона Војне полиције Сарајевско-романијског корпуса
    11h 13m
    0
  • ФК „Славија“ покреће хуманитарну акцију за Драгана Мацана
    23h 44m
    0
  • Промоција књиге „Увијек први“ 25. маја у Палама
    10h 37m
    0
  • Хуманитарна акција: Помозимо Дарку Мастилу из Фоче
    6h 46m
    0