Пале: Отворена изложба радова са ликовне колоније "Власина"

30.11.2025. 21:16
0
ИЗВОР: srna.rs

На Палама је вечерас у оквиру манифестације "Дани Србије у Српској" отворена изложба радова насталих у оквиру ликовне колоније "Власина", која доноси богат и разноврстан избор савремених умјетничких израза.

Директор Културно-спортског центра Пале Слава Брезо рекла је новинарима да отварањем изложбе и наступом Културно-умјетничког друштва из Лепосавића показују колико је битна и значајна сарадња између Републике Српске и Србије.

- Ми, Срби, његујемо традицију и обичаје гдје год се налазимо и живимо. И ово вечерас је доказ да нас кулура спаја - истакла је Брезова, која је гостима у знак захвалности уручила пригодне поклоне.

Директор Културног центра из Лесковца Сања Цоњић каже да је задовољство што су се представили на Палама изложбом "Власина", наводећи да је у питању само један од 10 различитих програма који овај центар спроводи.

Она је додала да су реномирана институција културе и да је им драго што их је Министарство културе Србије одабрало да буду представници на Палама јер имају чиме да се похвале и покажу.

- Позивам све институције из Републике Српске да дођу у Србију да размијенимо искуства јер нас култура спаја, повезује и имамо многе заједничке црте - истакла је Цоњићева.

Уредник у лесковачком Културном центру Ивана Ристић појаснила је да публика може да види слике, цртеже, аквареле и графике, односно 17 дјела која су само дио изложбе ликовне колиније.

- Аутор изложбе је Срђан Марковић, историчар умјетности који констатује да је овакав приступ омогућио увид у све различитости домаће ликовне сцене - навела је Ристићева.

Организатори овог догађаја су Министарство културе Србије и Културно-спортски центар Пале.

Поставка ће бити доступна посјетиоцима у галерији Културног центра Пале неколико дана.

Коментари 0
Повезане вијести
ПСС Пале: Настављена политичка пракса СНСД-а у којој већ годинама маргинализују Пале ПСС Пале: Настављена политичка пракса СНСД-а у којој већ годинама маргинализују Пале
У петак турнир у баскету у Подграбу У петак турнир у баскету у Подграбу
Пале: Екипа "Peaky Blinders" побједник турнира у одбојци на пијеску Пале: Екипа "Peaky Blinders" побједник турнира у одбојци на пијеску
Најчитаније
  • Обустављен саобраћај у Рогоушићима због физичког сукоба више лице
    5h 23m
    18
  • Пале: Лице лишено слободе због недозвољеног посједовања оружја и муниције
    14h 53m
    7
  • Рогатица: Кривична истрага због злоупотребе банковне картице
    14h 38m
    0
  • Сељак са Пала и филм који никада није снимљен
    15h 59m
    0
  • Божовић: На младима је да чувају истину и граде бољу Републику Српску
    10h 46m
    0