Пале: Средњошколци се прикључили хуманитарној акцији за Милана Маџгаља и Тању Продановић

09.04.2025. 21:20
1
ИЗВОР: srna.rs

Чланови драмско-рецитаторске секције Средњошколског центра "Пале" извели су вечерас представу "Сумњиво лице" по истоименој комедији Бранислава Нушића, а куповином улазница паљанска публика је учествовала у хуманитарној акцији за помоћ у лијечењу Милана Маџгаља и Тање Продановић.

Петар Лиздек, који глуми у представи, истакао је да је "Сумњиво лице" класик српског позоришта који је написао један од највећих српских драматурга Бранислав Нушић и додао да је представа одлично урађена.

Он је у изјави новинарима указао на хуманост људи у овој малој локалној заједници.

Николина Ратковић, која глуми у представи, рекла је да се Средњошколски центар "Пале" прукључио хуманитарној акцији коју организује од марта Културно-спортски центар, те поручила да је уз заједничку снагу и слогу све могуће.

Паљанин Милан Маџгаљ болује од акутне лимфоцитне леукемије, а прикупљена средства биће усмјерена за наставак његовог лијечења у Француској.

Тања Продановић из Зворника, мајка двоје дјеце, болује од инванзивног карцинома и потребна су јој средства за лијечење.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Mrvica 10.04.2025. 08:32
    Bravo divna djeco! Svaka vam čast!
Повезане вијести
Друга Трка кроз Пале 5К 17. маја Друга Трка кроз Пале 5К 17. маја
Почели припремни радови за изградњу кружног тока у Палама Почели припремни радови за изградњу кружног тока у Палама
У Палама приказан документарни филм „Орлови Грмеча“ У Палама приказан документарни филм „Орлови Грмеча“
Најчитаније
  • Преминула Јована Марић, истакнути музички педагог и диригент
    12h 17m
    0
  • Јавна дискусија о вакцинацији дјеце 25. априла у Културном центру Источно Ново Сарајево
    4h 27m
    0
  • Данас Побусани понедјељак
    12h 2m
    0
  • Сјајан успех Милице Рудуљић у Бањалуци
    7h 10m
    2
  • Конкурс за додјелу стипендија Општине Источна Илиџа
    9h 19m
    0