Паљанин Жељко Вучковић наставља породичну полицијску традицију

02.01.2025. 17:39
1
ИЗВОР: srna.rs

Жељко Вучковић са Пала наставља породичну полицијску традицију и, заједно са својим колегама из Јединице жандармерије при Полицијској управи Источно Сарајево, спреман је да стоји на бранику отаџбине кад год буде потребно.

- Породична традиција ме највише привукла да се одлучим за овај позив. Мој д‌јед је био запослен у Титовој милицији, покојни стриц био је припадник Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске, а сада мој отац, млађи брат и ја радимо у полицији -  рекао је Срни Вучковић.

ПОЛИЦИЈСКИ ПОСАО – ИЗАЗОВАН, АЛИ И ХУМАН

Вучковић каже да је 2019. године завршио Полицијску академију МУП-а Републике Српске, а наредне године почео да ради у Полицијској станици Пале, док 2024. године прелази у паљанску Јединицу жандармерије.

Он је истакао да је једна од многобројних предности полицијског посла то што, након завршене Полицијске академије, МУП Репубилке Српске нуди приправнички стаж, а потом и стално запослење.

Вучковић напомиње да се тежина полицијског позива огледа у свакодневним изазовима са којима се припадници МУП-а Републике Српске сусрећу, али и указује да је управо зато посао динамичан.

- Приликом запослења свако од нас је био спреман да преузме све ризике које овај позив нуди - навео је Вучковић.

Он је рекао да сваком задатку приступа максимално професионално, али и хумано као и његове колеге са којима ради.

Вучковић је напоменуо да Јединица жандармерије Пале обезбијеђује све јавне скупове и штићене личности на подручју у надлежности Полицијске управе Источно Сарајево.

- Са колегама из Јединице жандармерије спреман сам да браним отаџбину у сваком тренутку - нагласио је двадесетшестогодишњи Жељко.

Вучковић је рекао да је полицијски позив изазован, комплексан и непредвидив, али је уједно и хуман и патриотски.

Он је младима који желе да помажу другима, штите слабије, као и своју отаџбину, сугерисао да се одлуче за полицијски позив.

- Ово је хуман позив и свима бих поручио да упишу Полицијску академију или Средњу школу унутрашњих послова МУП-а Републике Српске - оцијенио је Вучковић.

УСПЈЕШАН СПОРТСКИ ТРЕНЕР

Осим што је вриједан полицијски службеник, Вучковић је и тренер паљанског Џију-џицу клуба “Јахорина” већ осам година. Он је истакао да је, уз добру организацију, лако уклопити приватне, спортске и пословне обавезе, па је свему довољно посвећен.

Вучковић је подсјетио да је 2023. године проглашен за најбољег тренера општине Пале, што је додатна мотивација да се остварује и постиже добре резултате и на другим пољима као што су посао и породични живот.

- Активно бављење спортом и физичком активношћу доприноси сваком послу, како ментално, тако и физички. Осим добрих резултата као тренера, мотивише ме да своје дужности као полицијски службеник обављам што часније и професионалније - истакао је Вучковић.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    J.D. 03.01.2025. 06:33
    Bolje ćerka kurva, nego sin pandur.
Повезане вијести
Одата почаст жртвама усташког покоља у Јеловцима Одата почаст жртвама усташког покоља у Јеловцима
Данас парастос за цивилне жртве усташких злочина у Јеловцима Данас парастос за цивилне жртве усташких злочина у Јеловцима
Пале: Одржан меморијални турнир у малом фудбалу "Михаило Дробњак" Пале: Одржан меморијални турнир у малом фудбалу "Михаило Дробњак"
Најчитаније
  • На данашњи дан погинуо српски јунак Бошко Перић Пеша
    5h 9m
    4
  • Земљорадник у миру, бомбаш у рату
    5h 11m
    0
  • Српска добија лабораторију за паметну пољопривреду
    23h 56m
    2
  • Сутра исплата социјалне помоћи и борачког додатка
    23h 9m
    0
  • Фоча добила Улицу јасеновачких жртава
    20h 7m
    3