Партизан одолио Турцима, стигао на корак од Лиге Европе!

15.08.2019. 21:57
0
ИЗВОР: Б92

Фудбалери Партизана пласирали су се у плеј-оф квалификација за пласман у Лигу Европе.

Црно-бијели су изгубили на гостовању од Малатије 1:0, али су прошли даље захваљујући побједи у Београду од 3:1.

Турски тим је повео већ у седмом минуту голом Адиса Јаховића послије очајне реакције штопера и велике грешке Владимира Стојковића.

Међутим, црно-бијели су у наставку углавном контролисали ритам меча, да би након анти-фудбала у другом полувремену одолили жестоком притиску домаћина у завршници сусрета.

Партизан ће у плеј-офу квалификација за ЛЕ играти са бољим из дуела између Молдеа и Ариса. Норвежани су у првом мечу славили 3:0.

Није одиграо Партизан на нивоу из првог меча, али је одиграо довољно да прође у посљедњу рунду квалификација за јесен у Европи.

Слика

Лоше је почело за црно-беле, већ у седмом минуту Адис Јаховић смањује укупни заостатак Малатије и главом доноси вођство у реваншу.

Акбаш је послао дубинску лопту пред казнени простор, лоше су били постављени штопери Партизана Остојић и Павловић, далеко од Јаховића.

На све то, беспотребно је истрчао Стојковић, прекасно и преслабо ушао у дуел с Јаховићем који окренут леђима главом лопту шаље у небрањену мрежу.

Након тога Партизан преузима иницијативу, до краја првог дијела игре диктира темпо и кружи око казненог простора Малатије, али осим једног покушаја Асана, тешко улази у гол шансе.

Слика

Прво му Ферноле брани ударац главом, потом нападач Партизана туче и ногом, лопта пролази испод голмана Малатије, али ју је закачио довољно да јој успори пут ка голу па успијева да је ухвати.

Услиједило је друго полувријеме у којем су оба тима играла поприлично резервисано до посљедњих 15 минута.

Више су страховали да не приме гол који би могао да им пресуди него да постигну један којим би могли да ријеше меч.

Партизану је одговарао такав ритам игре, уз доста прекида због бројних фаулова, па је вријеме ишло у корист српског тима.

У самој завршници Малатија коначно креће офанзивно, јер јој је био неопходан погодак, па све јаче притиска одбрану Партизана.

Слика

Углавном су дубинским лоптама и центаршутевима Тореа тражили Јаховића у казненом простору, али су штопери Партизана одлично пратили центарфора Сјеверне Македоније.

Услиједила је судијска надокнада од чак седам минута, а у том периоду и најбоље гол шансе за оба тима.

У року од 60-ак секуди Садик пропушта зицер за "овјеру" пласмана Партизана, док с друге стране Мина касно уклизава на убацивање Фофане у петерац, а одмах за њим Садик се опет нашао у прилици али је изборио само корнер.

На крају Партизан одолијева турском тиму и наставља борбу за Европу.