Пјесме Саше Николића из Пала објављене у београдском "Видовданском зборнику"

14.07.2021. 15:49
0
ИЗВОР: Катера

Пјесме пјесника Саше Николића из Пала објављене су у Видовданском зборнику поезије "Ране песмом видане 7", чији је издавач  СКД "Завет Видовдану" из Београда.

Једна од његових објављених пјесама у овом зборнику је  и пјесма ''Пјеснички завјет Видовдану''.

ПЈЕСНИЧКИ ЗАВЈЕТ ВИДОВДНУ

Да нам Српству бољи дани свану,

ми смо дали завјет Видовдану,

да ћемо се борити до краја,

баш за сваку стопу завичаја.

 

Сваког дана у свакој прилици,

сви ће српски од реда пјесници,

стиховима својим да се боре,

слободарске да нам свићу зоре.

 

Док се овом земљом ми крећемо,

одрећи се Косова нећемо,

ни Крајине, а ни Метохије,

све су српске то територије.

 

Наша борба вјечито се води

да нам Српство живи у слободи,

да служимо Светитељу Сави

и живимо у једној држави.

Саша Николић је рођен 3. јануара 1975. године у Олову, општина Олово, од оца Љубомира и мајке Невенке.

Као војник Војске Републике Српске учествовао је у Одбрамбено-отаџбинском рату у којем је на бранику свога села и отаџбине рањен два пута. Од 1996. године запослен је у МУП-у Републике Српске. Припадник је елитне полицијске јединице Жандармерије Републике Српске. 

Од 12. јануара 2012. године предсједник је црквеноопштинског управног одбора црквене општине Олово, за храм Вазнесења Господњег у Дрецељу.

Један је од оснивача и предсједник Српског православног удружења ''Светосавље'' формираног у Палама на Савиндан 2019. године поводом 800 година од аутокефалности Српске православне цркве.

Организатор је бројних културно-умјетничких програма на подручју Републике Српске и дијаспоре.

До сада је објавио десет књига:  Срби – Дрецељ и Дрецељани, Живот у пјесми, Црква у Дрецељу, Паљанска полиција, Орлови лављег срца, Православље, Успјешни људи, На бранику отаџбине, Жандармерија и Светосавље.

Добитник је бројних домаћих и међународних одликовања и награда за епску поезију.

Ожењен је Горицом Павловић (1986) из Рудог, са којом има четворо дјеце: кћерке Невену (2007) и Марију (2012) и синове Василија (2008) и Ђорђа (2010). Са породицом живи у Палама.

Коментари 0
Повезане вијести
Пале: Меморијални турнир „Веселинка Слијепчевић Обрадовић“ 23. и 24. августа Пале: Меморијални турнир „Веселинка Слијепчевић Обрадовић“ 23. и 24. августа
У Палама у петак фестивал занатског пива и рокенрола У Палама у петак фестивал занатског пива и рокенрола
Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил Пале: Усљед несугласица у саобраћају, возачу наниo тјелеснe повреде и оштетио аутомобил
Најчитаније
  • Смртно страдало лице у Сокоцу
    9h 59m
    0
  • Заборављени коријени: Манастир Ступље - Челинац (ВИДЕО)
    6h 11m
    0
  • Запосленица Дирекције за координацију полицијских тијела БиХ вријеђала на националној основи
    3h 50m
    12
  • Диана Будисављевић - Српски анђео
    16h 39m
    0
  • Двогодишња дјевојчица пала са терасе
    14h 36m
    0