Плакаловић: Поносно, вриједно и одговорно радимо у интересу грађана

25.05.2025. 10:59
0
ИЗВОР: srna.rs

Општинска управа Источни Стари Град настоји да обезбиједи бржи и ефикаснији развој па је ове године акценат ставила на изградњу ифраструктуре, рекао је замјеник начелника општине Његош Плакаловић.

Плакаловић је изјавио Срни да је руководство ове изразито неразвијене локалне заједнице поносно на све што је до сада урађено за становнике, упркос сложеним друштвено-економским условима.

- Производња камена, односно прерада минералних сировина, шумарство и дрвопрерађивачка индустрија, индивидуална пољопривредна производња и сточарство, а посебно туризам и даље су окосница нашег развоја - нагласио је Плакаловић.

Према његовим ријечима, пољопривреда, производња органске хране и туризам нераскидиво су повезани, што представља велику шансу за локалне пољопривреднике да сир, кајмак, млијеко, месо, воће и поврће пласирају на велико тржиште Сарајева, у чему им Општинска управа свесрдно помаже.

Он је навео да је акценат у овој години стављен на асфалтирање и санацију локалних путева, уређење центра општине, рјешавање канализације.

- Сви наши пројекти усмјерени су ка задовољавању основних потреба наших људи, њиховог запошљавања и образовања и васпитања наше дјеце - нагласио је Плакаловић.

Указао је да је ова општина изразито неразвијена и доста разуђена, граничи са федералним Сарајевом у дужини међуентитетске линије од 45 километара, што је битна чињеница у стратешком, развојном и у безбједносном смислу, у погледу останка и опстанка људи у овом дијелу Републике Српске.

Плакаловић је додао да је недавно асфалтиран пут на подручју Требевића, у сарадњи са федералном општином Стари Град, што ће, како је рекао, знатно ојачати позицију Требевића као пожељне туристичке дестинације.

- Тренутно радимо и на изградњи пута на Вучијој Луци који ће повезати засеоке са том мјесном заједницом. Сличан пројекат ћемо реализовати на подручју Хреше, односно простора Велике њиве, Булога и других дијелова општине - изјавио је Плакаловић.

Он је навео и да је у припреми пројекат уређења централног дијела општине, који финансијски подржава град Источно Сарајево. У оквиру тог пројекта биће изграђен и спомен-парк и вишефункционална сала, подесна за одржавање разних скупова, састанака и манифестација.

Говорећи о сарадњи са републичким институцијама, Плакаловић је рекао да се Источни Стари Град на том плану базирао на поврат институција, а то се, прије свега, односи на Пореску управу, катастар и филијалу Завода за запошљавање, што је већ дало солидне резултате.

Плакаловић је рекао да од надлежних републичких и градских органа Источни Стари Град очекује снажнију институционалну подршку с основним циљем задржавања локалног становништва на својим домаћинствима, вјековном српском огњишту.

Коментари 0
Повезане вијести
Свечаности поводом Дана и крсне славе општине Источни Стари Град Свечаности поводом Дана и крсне славе општине Источни Стари Град
Зашто је Влада Српске нијема за катастрофалан пут Брус-Јасик? (ФОТО) Зашто је Влада Српске нијема за катастрофалан пут Брус-Јасик? (ФОТО)
Његош Плакаловић именован за замјеника начелника општине Источни Стари Град Његош Плакаловић именован за замјеника начелника општине Источни Стари Град
Најчитаније
  • Како је споменик краљу Петру у Сарајеву замијењен орлом
    23h 24m
    1
  • На данашњи дан 1931. године: По Стаљиновом налогу срушен Храм Христа Спаситеља у Москви
    10h 4m
    0
  • Погледајте најстарију српску цркву у Србији, у њој се крстио Стефан Немања
    23h 20m
    0
  • Зоран Трапара изабран за потпредсједника Скупштине општине Источна Илиџа
    19h 55m
    11
  • Саопштење Удружења гардиста Прве гардијске моторизоване бригаде Главног штаба Војске Републике Српске
    16h 0m
    0