Почела исплата дјечијег додатка за март

05.04.2022. 15:02
0
ИЗВОР: srna.rs

Фонд за дјечију заштиту Републике Српске почиње данас редовну исплату дјечијег и материнског додатка, права на помоћ за опрему новорођенчета, накнаду за трећерођено и четврторођено дијете и права на накнаду родитељу-његоватељу или његоватељу, саопштено је из овог фонда.

Мартовска исплата додатка на дјецу обухвата 19.009 дјеце, односно 11.210 корисника-родитеља за прво, друго, треће и четврто дијете, као и за дјецу вулнерабилних категорија. За исплату овог права обезбијеђено је 2.344.885 КМ.

Материнским додатком за март је обухваћено 5.329 мајки-породиља, за исплату кога је издвојено 2.158.245 КМ.

Право на пронаталитетну накнаду за трећерођено и четврторођено дијете остварило је 155 мајки/породиља, односно 145 трећерођене и 18 четврторођене дјеце, за шта је издвојено 95.100 КМ.

За исплату права на помоћ за опрему новорођенчета издвојено је 442.250 КМ за 866 породиља/мајки, односно 885 дјеце/новорођенчади.

Исплатом за март за право на накнаду родитељу-његоватељу или његоватељу издвојено је 315.360 КМ, за укупно 584 родитеља/његоватеља.

На основу права за рефундацију накнаде плате за вријеме коришћења породиљског
одсуства за март издвојено је и исплаћено 3.902.580 КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Забиљежено потресно свједочанство Митре Драгојевић Забиљежено потресно свједочанство Митре Драгојевић
РиТЕ „Гацко“ од јутрос ван мреже, „Угљевик“ сутра обуставља рад РиТЕ „Гацко“ од јутрос ван мреже, „Угљевик“ сутра обуставља рад
Изабран пацијент из Српске који ће примити руску вакцину против рака Изабран пацијент из Српске који ће примити руску вакцину против рака
Најчитаније
  • Рецепти за седам дана поста: Најљепша посна и здрава јела
    23h 4m
    3
  • Шљивићева демантовала тврдње да је "фризерка", па Граховчевој поручила да износи нетачне информације
    16h 37m
    14
  • Театар у сарајевских Срба
    13h 54m
    31
  • Зла коб принцезе Јелене
    22h 58m
    0
  • РиТЕ „Гацко“ од јутрос ван мреже, „Угљевик“ сутра обуставља рад
    19h 40m
    2