Почео састанак Кулебе и Лаврова

10.03.2022. 10:37
0
ИЗВОР: Срна

Министри спољних послова Русије и Украјине Сергеј Лавров и Дмитриј Кулеба почели су данас састанак у Турској, што је контакт на највишем нивоу између двије земље од почетка рата 24. фебруара.
Кулеба је рекао уочи сусрета да су његова очекивања ниска.

Руски преговарач Леонид Слуцки изјавио је да Москва "неће попустити ни у једној преговарачкој тачки".

Претходни разговори били су фокусирани на локалне прекиде ватре да би се помогло цивилима у опкољеним градовима, нарочито у јужној луци Мариупољу, гдје стотине хиљада људи немају приступ текућој води, лијековима и храни.

Црвени крст је описао ситуацију у овом граду као "апокалиптичну".

Неименовани извор рекао је агенцији ТАСС да ће разговори трајати око 90 минута и да ће бити касније одржане двије одвојене конференције за новинаре Лаврова и Кулебе.

Портпарол Кремља Дмитриј Песков рекао је раније да је овај састанак шефова дипломатије двије земље веома важан за преговарачки процес Москве и Кијева.

Коментари 0
Повезане вијести
Руски научници направили облогу од зечје коже за зарастање рана Руски научници направили облогу од зечје коже за зарастање рана
Прва на свијету руска вакцина за лијечење меланома већ у употреби Прва на свијету руска вакцина за лијечење меланома већ у употреби
Руски научници развили прецизан уређај за брзу процјену ризика од рака и убрзаног старења Руски научници развили прецизан уређај за брзу процјену ризика од рака и убрзаног старења
Најчитаније
  • Четнички војвода Бранислав Гавриловић Брне
    5h 34m
    19
  • Посни макарони са шампињонима
    21h 0m
    1
  • Љубинко Нешковић (1954-2020) један од најбољих техничара "Гласинца" свих времена
    5h 32m
    31
  • Тужна судбина „фрушкогорске виле“
    5h 31m
    2
  • Запаљен аутомобил у Рогатици
    4h 13m
    0