Баш као што многи не могу замислити љето без одласка на море, тако ни скијаши не могу замислити зиму без пар дана уживања на планини.
С обзиром на то да је пандемија отежала одлазак на бројна европска скијалиша, многи грађани БиХ, али и они у региону све више се окрећу Олимпијском центру Јахорина, који је најпознатији ски-центар у БиХ, али и један од најпопуларнијих на Балкану.
Скијашки терени, бројни извори и друге природне љепоте ове планине сврстали су је у једну од љепших у Европи. Међутим, судећи по цијенама ни ова олимпијска љепотица није доступна за све, већ само за оне дубљег џепа.
Грађани, који су се ових дана нашли на Јахорини, послали су нам цјеновнике из неких од угоститељских објеката, а из којих је видљиво да су цијене хране и пића више него папрене.
Тако за једну цјеђену наранџу треба издвојити чак осам КМ, док се, на примјер, цијена килограма наранџи у маркетима у БиХ креће између три и четири КМ. Дакле, од продаје једне чаше цијеђене наранџе власници угоститељских објеката могу да купе у маркету два килограма тог воћа.
За кафу на Јахорини морате издвојити минимум 3,50 КМ, исто колико кошта и чај.
Кухано вино се креће од седам КМ, лимунада шест КМ, нектар пиво у флаши шест КМ, док за точено пиво грађани морају издвојити минимум 4,20 КМ.
Фото: srpskainfo.com
Ништа јефтинија нису ни жестока пића, па се виљамовка креће од седам КМ, виски од 7,50 до 14 КМ, а џин од 7,50 КМ.
Слично као и за пића, ништа мање папрене нису ни цијене на јеловницима. Тако, на примјер, за један јунећи гулаш треба издвојити минимум 21 КМ, док се цијене салата крећу од 6,50 КМ до 12 КМ.
Фото: srpskainfo.com
Пасуљ са кобасицом износи око 17 КМ, а килограм димљене кољенице на подварку 35 КМ. Бечки одрезак се креће од 26 КМ, ћевапчићи 16 КМ, а међу најјефтинијом храном је пица, и то маргарита, износи 16 КМ.