Основни суд у Беранама саопштио је да је поново одбио приједлог Основног државног тужилаштва да се одузме споменик четничког војводе из Другог свјетског рата Павла Ђуришића.
Тужилаштво је Суду доставило приједлог прошле сриједе, 8. октобра, наводећи да се предмет налази у конаку Манастира Ђурђеви Ступови у Беранама.
Предсједник Основног суда у Беранама Иван Дошљак је рекао је да је против овог рјешења дозвољена жалба ванрасправном вијећу овог суда у року три дана од дана пријема рјешења.
Ово је већ други пут да судија Основног суда у Беранама Дубравка Поповић одбија приједлог Тужилаштва, а та одлука је била промијењена на ванрасправном вијећу.
Полиција је 1. октобра покушала да заплијени споменик, након рјешења које је тог дана донио суд по захтјеву Тужилаштва, али га није пронашла у конаку Манастира.
Полиција није престресала Манастир, јер је налог Тужилаштва, базиран на сазнањима полиције био за одузимање споменика из конака.
Спомен-обиљежје Павлу Ђуришићу откривено је раније у беранском селу Горње Заостро, потом је премјештено у сеоску цркву, а затим у просторије манастирског компелкса Ђурђеви ступови.