Префарбана ћирилична табла Српског културног друштва "Просвјета"

19.10.2020. 19:08
0
ИЗВОР: СРНА

Непознати починилац префарбао је бијелом бојом ћириличну таблу Српског културног друштва "Просвјета" на улазу у централу друштва у Загребу.

Табла је префарбана током викенда, а полиција је обавила увиђај, преноси портал Српског народног вијећа Новости.

 

Из “Просвјете” су саопштили да жале све суграђане који ћирилично писмо и натписе српских институција доживљавају као провокацију.

– Све друге молимо за прибраност и солидарност и апелујемо на надлежне да брину о безбједности свих нас – поручују из “Просвјете”.

Након дужег времена ово је први вандализам на згради “Просвјете” у Загребу.

Табле са ћириличним натписом ранијих година неколико пута су биле на мети нападача.

Коментари 0
Повезане вијести
Графити с пријетњама смрћу Пуповцу и усташким симболима поново осванули у Загребу Графити с пријетњама смрћу Пуповцу и усташким симболима поново осванули у Загребу
Отказан дочек рукометаша Хрватске због инсистирања да им пјева Томпсон Отказан дочек рукометаша Хрватске због инсистирања да им пјева Томпсон
Сјећање на стравичан злочин над српском породицом Зец Сјећање на стравичан злочин над српском породицом Зец
Најчитаније
  • Мајор Листер са Кошара - прича о псу који је чувао српску војску
    3h 12m
    0
  • Живот и смрт владике Варнаве Настића (1914-1964): Епископ који је одбио Павелића
    14h 40m
    4
  • У четвртак отварање Парка великана српског здравства у Источном Сарајеву
    21h 55m
    5
  • На данашњи дан рођена бака Роса Кончар
    18h 57m
    2
  • Годишњица рођења непоновљивог Моме Капора
    3h 11m
    3