Први случај вируса корона у Србији

06.03.2020. 10:21
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Мушкарац из Суботице (43) прва је обољела особа у Србији од вируса корона, рекао је министар здравља Златибор Лончар на ванредној конференцији за медије.

Мушкарац је тренутно у изолацији, а љекари не дају детаље о његовом стању, преносе "Новости".

Он се јавио са симптомима који наликују обољењу које изазива Ковид-19. Узети су узорци и њихова обрада у лабораторији Института "Торлак" показала је да је пацијент позитиван на корона вирус.

Он је тренутно смјештен у изолацију, добија терапију и љекари се за сада не изјашњавају о његовом здравственом стању. Детаљније информације биће саопштене на ванредној конференцији министра здравља која је почела у 10 сати у згради СИВ-а.

"Блиц" преноси да је мушкарац недавно дошао из Мађарске. Додаје да заражени има температуру 37,4 и осјећа се добро.

Коментари 0
Повезане вијести
Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра Лажни љекари оштетили више људи за 25.000 евра
НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад НАТО авиони на Свјетски дан медија, прије 27 година, срушили зграду ТВ Нови Сад
Пронађена нестала дјевојчица из Новог Сада Пронађена нестала дјевојчица из Новог Сада
Најчитаније
  • Освештање Цркве Светог Марка на Кошеву - духовна побједа Срба у Сарајеву
    22h 25m
    3
  • Фирма „Konstrukcije Monting“ запошљава раднике у стални радни однос
    19h 43m
  • Први 3x3 улични баскет у Источној Илиџи 30. и 31. маја
    23h 26m
    0
  • Сутра топлије уз кишу и појачан југо
    22h 30m
    0
  • Најављени прекиди електричне енергије
    57m
    0