Са тржишта повучен свјетлосни ланац из Кине

12.02.2026. 17:48
0
ИЗВОР: srna.rs

Свјетлосни ланац из Кине повучен је са тржишта БиХ због опасности од струјног удара и пожара, саопштила је Агенција за надзор над тржиштем БиХ.

Ријеч је о свјетлосном ланцу "диџитал лајт сирис /Дигитал Лигхт Сериес/ 240 ЛЕД", који је опасан јер је дужина напојног кабла између утикача и прве свјетиљке мања од минимално дозвољене.

Овај производ је недозвољене класе изолације, на њему нису наведена неопходна упозорења, није прописно означен, а ни усклађен са Наредбом о електричној опреми намијењеној за употребу унутар одређених напонских граница.

Из Агенције наводе да је увозник предузео мјере добровољног информисања потрошача, повлачење производа са тржишта и његово уништавање.

Коментари 0
Повезане вијести
БиХ се пласирала на Свјетско првенство БиХ се пласирала на Свјетско првенство
Повучено 50 комада дјечијих колица, јер нису безбједна Повучено 50 комада дјечијих колица, јер нису безбједна
Поскупљења не стају: Услуге у БиХ скупље за више од 4 одсто Поскупљења не стају: Услуге у БиХ скупље за више од 4 одсто
Најчитаније
  • Љиљана Жикић Карађорђевић - хероина која је живот дала за отаџбину
    4m
    9
  • Пале: Лишено слободе лице због паљења возила
    21h 35m
    5
  • Миодраг Петровић Чкаља – смијех се зове Чкаља
    5m
    3
  • Пут без повратка
    6m
    7
  • Бора Станковић - "Сликар" пролазности живота и људске трагике
    12h 18m
    0