Саопштење за јавност Штаба за ванредне ситуације општине Источни Стари Град

23.03.2020. 17:23
0
ИЗВОР: opstinaisg.net

Штаб за ванредне ситуације општине Источни Стари Град у редовном и константном засједању донио је многе наредбе у циљу што бољег и квалитетнијег контролисања стања изазваног корона вирусом на територији општине.

Рад Штаба прати и развој ситуације и координише све активности које проводи Цивилна заштита општине, Црвени крст општине као и волонтери у Источном Старом Граду.

Према извјештају ЈЗУ Амбуланта „Стари Град“ Хреша, тренутно се налазе 4 особе под надзором, а над 1 особом је надзор завршен.

Директорица Амбуланте породичне медицине „Стари Град“ је нагласила како су два од четири лица, која су под надзором возачи, и зависно од броја дана који је одређен, рјешењем инспекције о кућној изолацији и здравственом надзору, након истека тог рока наставиће свој рад. Сва лица која су под љекарским надзором редовно се јављају у здравствену установу и за сада немају симптоме вируса корана.

Претходних дана одређеним категоријама становништва су подијељни пакети помоћи, за чију набавку и подјелу је задужен Штаб за ванредне ситуације општине Источни Стари Град, а сви материјано-технички ресурси су стављени на располагње.

Начелник општине Бојо Гашановић је истакао да је у овом тренутку ситуација под контролом, све наредбе Штаба су усклађене са наредбама и закључцима Републичког штаба за ванредне ситуације и провођење је уредно.

-Циљ нам је да што дуже одржимо овакво стање у Источном Старом Граду, јер тренутно немамо заражених, а здравље и сигурност становништва је у овом тренутку основни приоритет. Стога ћу позвати све суграђане да се сви скупа понашамо у складу са ситуацијом, а општина и руководство на челу са мном стоје на располагању- рекао је Гашановић.

 

Штаб је упутио молбу становништву да се придржава свих нардеби и упутства који су на снази како би избјегли ширење вируса, али и санкције за непоштовање истих.

 

Коментари 0
Повезане вијести
Минић и Гашановић свечано отворили "Јагњијаду" на Вучијој Луци Минић и Гашановић свечано отворили "Јагњијаду" на Вучијој Луци
Данас Гастро-туристичка манифестација "Јагњијада" на Вучијој Луци Данас Гастро-туристичка манифестација "Јагњијада" на Вучијој Луци
На Хреши служен парастос погинулим борцима Хрешанске чете На Хреши служен парастос погинулим борцима Хрешанске чете
Најчитаније
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    12h 42m
    0
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    10h 0m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    13h 5m
    0
  • "Конференција беба", најљепши и највеселији догађај у Источној Илиџи, 26. јуна
    16h 34m
    0
  • Општина Источна Илиџа додијелила 62 студентске стипендије (ФОТО)
    12h 10m
    0