Сара Лучић испунила норму за Европско првенство

06.06.2021. 21:39
0
ИЗВОР: СРНА

Атлетичари соколачког "Гласинца" освојили су једну златну и двије сребрне медаље на Првенству БиХ за сениоре и сениорке у Зеници, чиме су у клубу веома задовољни, с обзиром на то да због пандемијске паузе раније није било много наступа на такмичењима.

- Сокочанка Сара Лучић освојила је данас златну медаљу скоком увис 181 центиметар и испунила норму за учешће на Првенству Европе почетком јула у Естонији-  рекао је Срни тренер "Гласинца" Неђо Ђуровић.

Њен клупски колега и брат Александар Лучић бацио је копље 61,10 метара и освојио сребрну медаљу.

Сокочанка Анђела Ковачевић освојила је сребрну медаљу у бацању копља са резултатом 35,35 метара.

Ђуровић је изразио задовољство постигнутим резултатима јер су атлетичари "Гласинца" испунили очекивања и донијели медаље.

Он је додао да је члан соколачког клуба Марко Лубарда јуче бацио куглу 15,35 метара и био четврти на овом дводневном такмичењу.