Сара за историју, прва медаља за Србију на СП

13.03.2025. 16:44
1
ИЗВОР: glassrpske.com

Боксерка Сара Ћирковић из Братунца исписала је историју!

Најбољи спортиста Републике Српске у избору "Гласа Српске" за прошлу године обезбиједила је историјску прву медаљу за Србију на Свјетском првенству у Нишу, пошто се пласирала у полуфинале у категорији од 52 до 54 килограма.

Ово је прва сениорска медаља за Србију у историји СП, јер је у најмању руку осигурала бронзу након пласмана у полуфинале.

Ћирковић је у четвртфиналу Свјетског првенства одлуком судија побиједила Казахстанку Заину Шекербекову резултатом 4:3.

Српска боксерка састаће се у полуфиналу СП са Мароканком Видад Бертал, која је прекидом у другој рунди савладала Во Ти Ким Ан из Вијетнама.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Sportista 14.03.2025. 08:40
    Čestitam, interesuje me kakva je bila konkurencija i koliko je bilo prijavljenih takmičarki? To je podatak da bi se znala vrijednost uspjeha.
Повезане вијести
Промовисано ванредно издање поштанске марке са ликом Саре Ћирковић Промовисано ванредно издање поштанске марке са ликом Саре Ћирковић
У Зворнику промоција марке са ликом Саре Ћирковић У Зворнику промоција марке са ликом Саре Ћирковић
Друга профи побједа Саре Ћирковић Друга профи побједа Саре Ћирковић
Најчитаније
  • Прича о Старој цркви и музеју у Сарајеву (ВИДЕО)
    5h 52m
    0
  • Отровали се родитељи и четворо дјеце
    18h 33m
    0
  • Ања Петровић напустила ПДП
    21h 27m
    2
  • Улични рат у Подгорици, запаљено возило, демолирани локали
    21h 54m
    3
  • Ухапшен осумњичени за тешку крађу у Источном Новом Сарајеву
    4h 10m
    1