Бивши предсједник СДС-а Мирко Шаровић рекао је да јавност очекује више од СДС-а и да је сада кључно питање ко је тај који може испоручити то више.
- Мислим да се СДС мора пробудити и урадити нешто са самим собом, како би се одмакао од једне врсте осредњости која је завладала. Ако смо већ опозиција, по мени СДС мора апсолутно бити лидер опозиције и треба да буде предводник реформи и промјена. Ако то није, онда нам је врло слаба перспектива и то је савршено јасно - мишљења је Шаровић, који је један од потписника писма да су СДС-у потребне промјене.
Коментаришући саме домете писма, Шаровић потврђује да је та тема била расправљена на самом посљедњем Главном одбору странке.
- Расправа на самом Главном одбору била је дуга, полемична, отворена са супростављеним ставовима и то је нешто што се унутар странке расправља, рекао бих, прије мјесецима него седмицама. Имамо кризу резултата, лоше смо прошли на локалним изборима и сасвим је логично да се траже узроци и разлози тог пада па да се идентифицира и одговорност и појединачна ако је то потребно - казао је Шаровић за "Истрагу седмице".
Према његовим ријечима, циљ тог разговора је којим путем иде СДС и како даље, а узрокован је кризом посебно резултата унутар СДС-а и начина његовог вођења.
- Тренутно нам то, нажалост не даје за право да будемо неки превелики оптимисти пред наредне опште изборе - казао је Шаровић.
Он је коментарисао и судски процес против Миличевића.
- Сигуран да сваки СДС-овац, укључујући и мене, жели да предсједник странке успије у овом процесу и да му странка уколико је то могуће помогне. Наравно нико од нас не сумња у његову невиност. Увјерен сам да Милан Милићевић има и снаге и знања и искуства и свега другог потребног укључујући и подршку свих нас да изађе као побједник из овог судског спора, као што је већ урадио и раније - рекао је Шаровић.
Одговарајући на питање да ли има властитог фаворита у евентуалној кадровској промјени на челу СДС-а и како види Маринка Божовића као кандидата за ту функцију, Шаровић је мишљења да је он један од најистакнутијих, најагилнијих и највише присутних особа у јавности од чланова руководства СДС-а.
- То је очито и потпуно јасно, као што је јасно и да је врло енергичан, агилан и да има амбицију да у још већој мјери учествује у политичком животу СДС-а, а ко нема амбицију у овом послу, не треба ни да се бави политиком. И ја сам био амбициозан и зато подржавам сваког са амбицијом па тако и господина Божовића у његовој амбицији како би овај СДС био бољи и јачи. Цијеним његов рад и мислим да је одличан начелник општина и мислим да би био одличан предсједник СДС-а - прецизан је Шаровић.