Шеховац: Отварањем полицијске станице на Јахорини туристи ће се осјећати сигурније

26.10.2021. 18:53
4
ИЗВОР: СРНА

Отварањем Полицијске станице на Јахорини створени су бољи услови за све посјетиоце, јер ће се сви уз присуство полиције осјећати сигурније на олимпијској планини, рекао је данас начелник Полицијске управе Источно Сарајево Бранимир Шеховац.

- Препознали смо потребу да се таква организациона јединица систематизује у оквиру наше Полицијске управе и на основу нашег приједлога, министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач систематизовао је ову организациону јединицу. Највише због Јахорине и туристичке сезоне - рекао је Шеховац на конференцији за новинаре на Палама.

Он је истакао да на Јахорини током зимске туристичке сезоне бораве бројни гости, туристи и да је зато потребно константно присуство полицијских службеника.

Слика

ПС Јахорина/Фото: Катера

- Очекујемо да ће полицијска станица дати добре резултате. Туристи који долазе треба да се осјећају сигурније и то ће бити препознато у наредном периоду - поручио је Шеховац.

Шеховац је додао да ће се ићи и са проширењем видео-надзора на подручју планиние и тако потпуно осигурати безбједан боравак туриста.

- Садашње али и наредне активности полиције биће усмјерене на безбједно одвијање зимске туристичке сезоне, а за то ће свој велики допринос сигурно дати и ова организациона јединица. Појачано ћемо дјеловати као и до сада на подручју цијеле Управе - истиче Шеховац.

На Јахорини је 22. октобра свечано отворена Полицијска станица, с циљем подизања бебједности на виши ниво. Станицу су отворили министар унутрашњих послова Републике Српске Драган Лукач, директор Полиције Републике Српске Синиша Кострешевић и начелник Полицијске управе Бранимир Шеховац.

Коментари 4
  • Generic placeholder image
    Mišo 29.10.2021. 06:41
    I kriminalci ce se osijecati sigurno ovi sto su opljackanim novcem izgradili apartmane
  • Generic placeholder image
    Kojeovdenormalan 27.10.2021. 14:46
    Za "elitu" sa Jahorine ćete da budete dostupni 24 h.Kada vam se "obični" građanin obrati za pomoć,nema vas ni za lijeka.
  • Generic placeholder image
    Анонимно 26.10.2021. 22:01
    A i tvoji apartmani će biti sigurniji, svakako....
  • Generic placeholder image
    A 26.10.2021. 21:12
    Ne mogu oni ni da rijese problem sa neodgovornim ugostiteljskim objektima i bucnom muzikom poslije ponoci a da ne govorimo o ostalom...
Повезане вијести
„Касперијада“ у суботу у Палама „Касперијада“ у суботу у Палама
Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО) Конференција беба у Палама окупила 252 малишана, најмлађа беба Лазар Савић (ФОТО)
Данас „Конференција беба“ у Палама Данас „Конференција беба“ у Палама
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    16h 32m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    16h 18m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    17h 39m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    14h 55m
    1
  • Одличан наступ Џудо клуба „Рандори“ на Првенству БиХ у Сарајеву
    12h 47m
    0