Широм Српске дочекана Нова година (ФОТО)

01.01.2025. 14:37
0
ИЗВОР: rtrs.tv

Широм Републике Српске дочекана је Нова 2025. година.

У многим градовима организован је дочек Нове године на трговима, бројним угоститељским објектима, а велики број грађана одлучио се за кућни амбијент и породичну атмосферу.

Дочек је организован у Бањалуци, на платоу испред спортске дворане у Парку "Младен Стојановић", уз Ђорђа Давида, Ивану Петерс и Сенидах.

Слика

Фото: rtrs.tv

Дочек на отвореном организован је и у Требињу, уз наступе Магдалене Врачић и Иване Милојевић.

Слика

Фото: rtrs.tv

У Добоју је организован дочек у Градском парку, у Зимској чаролији, уз наступ Вики Миљковић, а Бијељина у Нову годину ушла је уз групу Валентино.

Приједорчане у новогодишњој ноћи на Тргу мајора Зорана Карлице забављали су локални музичари и ди-џејеви. Ове године први пут Градска управа организује и репризу Нове године на отвореном, а на централном тргу 1. јануара наступиће Никола Роквић.

У Прњавору је на градском тргу одржан концерт, а Нова година је дочекана уз ватромет.

На подручју града Источно Сарајево ове године није било дочека Нове године на отвореном, али је организован у угоститељским објектима и ресторанима.

На Јахорини никада више туриста током најлуђе ноћи. Отворена журка на врху планине уз туристе са свих страна свијета била је права посластица за љубитеље зимског амбијента.

Зворничани су Нову годину дочекали у хотелима, ресторанима, кафићима, а највећи број у својим становима и кућама.

Један број Зворничана је, по традицији, дочекао Нову годину у Бањи Ковиљачи, Лозници, Шековићима и другим околним мјестима.

Није било организованог дочека Нове године на зворничком тргу.

Грађани Новог Града дочекали су 2025. годину у кругу породице и пријатеља или у неком од угоститељских објеката.

У овој локалној заједници традиционално се организује дочек Нове године по јулијанском календару.

Неколико стотина грађана Шамца дочекало је Нову годину на градском тргу уз групу "Регина", кувано вино и ватромет у поноћ.

Слика

Фото: rtrs.tv

Бројни Которварошани и гости из сусједних општина дочекали су Нову годину на платоу испред зграде Општинске управе, уз традиционални ватромет и наступ Саше Ждерића и "Балкан хаус бенда".

Слика

Фото: rtrs.tv

У Брчком је Нова година дочекана на Тргу младих, уз пјесме "Тропико бенда" и ватромет у поноћ. Славило се и у угоститељским објектима, који су били испуњени до посљедњег мјеста. Дежурне службе нису имале више интервенција од уобичајених.

У Вишеграду није било дочека на отвореном. Славило се у хотелу Вишеград и Вишеградској бањи. Млађе генерације провод су потражиле у неком од угоститељских објеката. Већина је ипак Нову годину прославила у кућној атмосфери.

Коментари 0
Повезане вијести
Почиње други термин јулског уписног рока у средњим школама Почиње други термин јулског уписног рока у средњим школама
Свадбени салони у Српској увелико резервисани: Младенци већ траже термине за 2027. Свадбени салони у Српској увелико резервисани: Младенци већ траже термине за 2027.
Упозорење на јаче локалне непогоде данас и сутра Упозорење на јаче локалне непогоде данас и сутра
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    18h 26m
    1
  • Изгорјело возило у мјесту Клек
    14h 6m
    0
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    20h 8m
    2
  • Зија Диздаревић и Звонимир Шубић, писци о којима се ћути (ФОТО)
    19h 47m
    0
  • Велимир Лале одликован Витешким орденом видовданских витезова србских
    16h 1m
    0