Шљивићу злато и сребро на Јахорини

11.01.2022. 19:32
0
ИЗВОР: sportdc.net

Јахорина је јуче и данас била домаћин скијашких трка у слалому које су вожене у организацији Скијашког савеза Кипра, а које су уједно биле и национално првенство у слалому.

Марко Шљивић је јуче освојио прво мјесто са временом 1:40.07, што је било 3.81 секунди брже од Дине Терзића, те 3.98 секунди од Мађара Тамаша Трунка. Ален Бичакчић, Афан Мехић, Тарик Зухрић и Фејсал Карић ушли су један за другим у циљ од седмог мјеста па надаље, док су Емир Локмић, Алија Бећирбеговић, Миливоје Мачар и Мухамед Хусеиновић одустали. 

Код дјевојака је славила је Есма Алић испред Теодоре Филиповић, док је Маја Тадић одустала у првој вожњи.

Данас, Емир Локмић је славио са 19 стотинки испред Марка Шљивића, те 2.10 секунди испред Грка, Иоаниса Проиоса. Афан Мехић је био осми, док је остатак репрезентације одустао.

 

Код дјевојака, Есма Алић је остварила и другу побједу, сада испред двије Гркиње, Марије Николете Калтосгијани, те Фани Мармарели. Теодора Филиповић је заузела четврто мјесто.

Коментари 0
Повезане вијести
Пале: Благо изливање ријеке Праче, пут Подграб-Јахорина непроходан Пале: Благо изливање ријеке Праче, пут Подграб-Јахорина непроходан
Бесплатан превоз на Јахорину за ученике из Источне Илиџе Бесплатан превоз на Јахорину за ученике из Источне Илиџе
Отворени клизалиште и инфо-центар на дијелу Јахорине који припада општини Трново Отворени клизалиште и инфо-центар на дијелу Јахорине који припада општини Трново
Најчитаније
  • Сјећање на убиство Драгана Гаговића, тренера Карате клуба "Сутјеска" из Фоче
    16h 17m
    34
  • Борбе код Вишеграда и Рудог 1993. године
    18h 28m
    1
  • Доктор лаке руке и благе ријечи
    19h 6m
    0
  • Тужан крај великог Лазе Лазаревића
    20h 7m
    0
  • Брату
    18h 28m
    0