Снажан земљотрес поново погодио Турску и Сирију

20.02.2023. 18:51
0
ИЗВОР: srna.rs

Земљотрес јачине 6,3 степени Рихтерове скале погодио је гранични регион између Турске и Сирије, јавио је данас Европско-медитерански центар за сеизмологију /ЕМСЦ/.

У саопштењу се наводи да је потрес био на дубини од два километра.

Земљотреси магнитуде 7,7 и 7,6 степени по Рихтеровој скали погодили су југоисточни дио Турске 6. фебруара, а након тога услиједили су додатни потреси, који су се осјетили у 10 покрајина и сусједним земљама, укључујући Сирију.

Више од 41.000 људи погинуло је у Турској.

Сиријско Министарство здравља тврди да је у дијеловима територије коју контролишу власти предсједника Сирије Башара ел Асада погинуло 1.414 људи, док Свјетска здравствена организација /СЗО/ наводи да је тај број на територији цијеле земље већи од 8.500.

Коментари 0
Повезане вијести
Свету Гору погодио снажан земљотрес! Свету Гору погодио снажан земљотрес!
Снажан земљотрес погодио Турску и Грчку, преминула дјевојчица Снажан земљотрес погодио Турску и Грчку, преминула дјевојчица
Земљотрес код Невесиња Земљотрес код Невесиња
Најчитаније
  • ВиК Источно Сарајево: Ванредно обавјештење
    12h 39m
    4
  • Милан Глуховић на челу приватне клинике „Др. Мачкић“
    5h 4m
    0
  • Марија Кири - Физичарка и хемичарка, двострука добитница Нобелове награде
    11h 23m
    0
  • Најмлађа и беба са највише браће и сестара у Рогатици Душан Мијатовић
    12h 15m
    1
  • Већи број студената на Универзитету у Источном Сарајеву
    11h 4m
    0