Снијег пао у Аустрији, Словенији и Хрватској: Ево када се прве пахуље могу очекивати у БиХ (ФОТО)

04.11.2022. 17:04
0
ИЗВОР: srpskainfo.com

Први овосезонски снијег већ је прекрио Аустрију и Словенију. Још прошле седмице на Завижану у Хрватској су пале прве пахуље снијега. Убрзо је све било покривено првим бијелим снијежним покривачем.

Што се тиче Словеније, барем њен највиши планински дио, освануо је данас под сњежним покривачем. Бијели наноси снимљени су на Кредарици, планинском врху у Јулијским Алпама у близини Триглава.

Нешто ниже се налази највиша словенска метеоролошка станици, смјештена на 2.514 метара надморске висине.

– Кредарицу поновно грли снијег, иако је висина новонасталога тек 15 центиметара – објављено је на Фејсбуку.


 
Према најавама метеоролога Федералног хидрометеоролошког завода, снијег би могао сутра забијелити поједине планинске врхове.

– У суботу, 5. новембра 2022, у Босни и Херцеговини биће облачно са кишом. Локално ће бити и обилнијих падавина. На врховима планина ће падати и снијег. Вјетар слаб до умјерене јачине у Босни сјеверног и сјеверозападног смјера. У Херцеговини прије подне вјетар јужног и југоисточног смјера, а у дугом дијелу дана вјетар мијења смјер на сјевер - преноси „Дневни Аваз“.

Температура зрака већином ће се кретати између 7 и 13, а на југу земље од 12 до 18 степени Целзијусових – саопштено је из ФХМЗ.

Коментари 0
Повезане вијести
Хрватска од 1. јануара потпуно одговорна за заштиту свог неба Хрватска од 1. јануара потпуно одговорна за заштиту свог неба
Сутра облачно и свјежије Сутра облачно и свјежије
Српска богатија за 30 беба Српска богатија за 30 беба
Најчитаније
  • Пале: Публика уживала уз рок музику (ФОТО)
    16h 25m
    0
  • Минић открио када саопштава имена нових министара
    21h 3m
    1
  • Кантон Сарајево: Проглашена узбуна због загађеног ваздуха
    17h 52m
    0
  • Посебна сједница о оставци Mинића у недјељу
    22h 44m
    0
  • Меморијално гусларско вече посвећено Влајку Работи у Палама
    2h 18m
    0