Соколац: Мајке са четворо и више дјеце да се пријаве ради права на примања

18.03.2021. 19:30
0
ИЗВОР: СРНА

Предсједник соколачког удружења "Мајка и дијете" Славица Цуровић рекла је Срни да ће убудуће ово удружење окупљати породице са четворо и више дјеце преко кога ће за мајке бити обезбијеђена редовна мјесечна примања.

Она је нагласила да је градоначeлник Источног Сарајева Љубиша Ћосић, на данашњем састанку са представницима ових удружења из градских општина, изразио спремност да удружењима вишечланих породица буде обезбијеђен статус од посебног значаја.

Како је за остваривање ових права неопходно сачинити социјалну карту чланова удружења, Цуровићева је позвала све породице са четворо и више дјеце са подручја општине Соколац, да се пријаве на број 065/231-237 удружењу "Мајка и дијете", да би се прикупили додатни подаци потребни за остваривање права за ове категорије.

Према њеним ријечима, тренутно на евиденцији соколачког удружења има 28 породица са четворо дјеце, пет са петоро, једна са шесторо и једна породица са деветоро дјеце.

Она је подсјетила да соколачко удружење до сада није остваривало права као слична удружења у општинама града Источно Сарајево, али да ће то бити ријешено увођењем додатне евиденције за породице са четворо и више дјеце са подручја Сокоца.

Цуровићева је навела да ће се прикупљањем више података и израдом социјалне карте обезбиједити више видова подршке за породице са четворо и више дјеце.

Градоначелник Источног Сарајева Љубиша Ћосић разговарао је данас са представницима удружења вишечланих породица из градских општина о рјешавању статуса ове категорије становништва и налажењу најбољих рјешења за остваривање права на подршку у оквиру пронаталитетне политике.

Удружење "Мајка и дијете" основано је 2013. године на Сокоцу и до сада је окупљало 200 породица са троје и више дјеце.

Коментари 0
Повезане вијести
Радојичић и Којић са руководством ПСС Соколац: Настављамо јачање организације широм Српске Радојичић и Којић са руководством ПСС Соколац: Настављамо јачање организације широм Српске
Саво Влачић најбољи косац на „Дану косидбе“ Саво Влачић најбољи косац на „Дану косидбе“
У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића У Сокоцу промовисана књига "Горостаси горе Романије" аутора Миливоја Јанковића
Најчитаније
  • Сјећање на Срђана Кнежевића - Белог вука
    20h 8m
    19
  • Хирошима – један од највећих америчких злочина
    11h 2m
    7
  • Сутра исплата јулских пензија у Српској
    18h 28m
    0
  • Обиљежено 34 године од погибије команданта Влајка Петровића
    17h 2m
    1
  • Источно Ново Сарајево: Одржано музичко-поетско вече "Обећао си ми"
    8h 11m
    0