Соколац: Улица 9. јануар понос мјештана

12.11.2020. 20:28
0
ИЗВОР: cafe,ba

Соколац је данас добио Улицу 9. јануар, која представља прави понос и огледало развоја и модернизације ове општине. Мјештани Сокоца добили су ново шеталиште, фонтане, паметне клупе и дјечије игралиште.

Начелник Сокоца Милован Бјелица рекао је да је поносан на изградњу нове улице која носи име Дана републике Републике Српске.

Према његовим ријечима у изградњу нове улице уложен је велики труд, али она је сада понос свих становника Сокоца.

- У новој улици изградили смо, између осталог, фонтану, мобилијар за дјецу, нови паркинг простор и пјешачке стазе. Осим тога, урађена је расвјета, клупе, саксије за цвијеће, корпе за отпатке, као и паметна клупа и свјетлећи билборди- појаснио је Бјелица.

Он је додао да је све то, као и рјешавање имовинско правних односа коштало око милион марака.

Овај пројекат осим општине Соколац, подржала је Влада Републике Српске, Град Источно Сарјево, Дирекција за путеве Републике Српске, „Романијапутеви“, „Мтел“, Развојна агенција Источно Сарајево, „Network“ и ЈКП „Соколац“.

Коментари 0
Повезане вијести
Кратка историјска ретроспектива болнице Главног штаба Војске Републике Српске Кратка историјска ретроспектива болнице Главног штаба Војске Републике Српске
Црвени крст уручио помоћ Центру за социјални рад Црвени крст уручио помоћ Центру за социјални рад
Александар Марковић, новоизабрани предсједник Борачке организације општине Соколац Александар Марковић, новоизабрани предсједник Борачке организације општине Соколац
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    8h 7m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    7h 53m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    9h 14m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    6h 30m
    1
  • Позовимо 17185 за Александру Илић
    11h 35m
    0