Соколачки планинари обиљежили славу и 11 година постојања

08.11.2020. 21:22
0
ИЗВОР: Срна

Планинарско друштво "Гласинац" са Сокоца прославили су славу - Светог великомученика Димитрија и обиљежили 11 година постојања.

Секретар друштва Вера Мијатовић рекла је Срни да је круна њиховог вишегодишњег рада изградња и рад на даљем уређењу Планинарског дома "Црвене стијене" на локалитету Надроманија.

- Кроз јавне позиве за подршку пројектима невладиних организација град Источно Сарајево подржао је наш пројекат `Саградимо планинарски дом Црвене Стијене`- навела је Мијатовићева.

Мијатовићева је додала да је и општина Соколац подржала планинарски пројекат "Оаза мира – Добро дошли на Романију", кроз које је у најбољем свјетлу промовисана ова планина.

Посебно задовољство, истакла је, чине им тренутне активности на проширењу туристичке понуде на Романији у оквиру пројекта "Инџој Сарајевско-романијски регион" кроз који је почела изградња "Виа ферата" - осигураног планинарског пута за љубитеље адреналинског планинарства.

Мијатовићева је нагласила да је пројекат "Магична пењалишта", такође, у имплементацији, којим је осмишљено 30 смјерова који пружају могућност за пењање и почетницима и професионалцима.

- У бенефите овог пројекта убрајамо мапирање потенцијала, едукацију кадра, те промоције на интернету и телефонске апликације под зајендичким називом `магична пењалишта БиХ`- навела је она.

О постигнутим резултатима у протеклих годину дана, Мијатовићева је поменула више излета на Црвене стијене у оквиру пројекта "Разгледница са Романије", које су финансирали Омладинска банка Соколац и Фондација "Мозаик", у складу са мјерама заштите од ширења вируса корона.

Соколачки планинари учествовали су у ходочасничким путовањима манастиру у Кнежини и Озерковићима, у походима на Пјеновац, Жепске планине, Требевић, Височицу, Зеленгору и Тару, посјетили манастире Тврдош, Завалу, Житомислиће и Пребиловце, те водопаде Берег и Скакавац.

Чланови "Гласинаца" били су ангажовани и у организовању и допремању помоћи старијим и угроженим лицима у првим мјесецима епидемије вируса корона.

Планинари "Гласинца" данас су присуствовали празничном богослужењу у манастиру на Равној Романији и обавили чин ломљења славског колача, поводом крсне славе друштва.

Коментари 0
Повезане вијести
Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу Премијера филма „Children in Gehenna“ 30. јуна у Сокоцу
Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије Почело обиљежавање Дана одбране Сарајевско-романијске регије
Обиљежавање Дана одбране Срба у Сарајевско-романијској регији Обиљежавање Дана одбране Срба у Сарајевско-романијској регији
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    12h 37m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    12h 23m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    13h 44m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    11h 0m
    1
  • Источна Илиџа: Потписивање уговора о стипендирању у сриједу
    12h 49m
    0