Станивуковићу дозвољен улазак у Црну Гору

03.08.2021. 11:10
0
ИЗВОР: Srpska.info

Градоначелник Бањалуке, Драшко Станивуковић, поново може слободно улазити у Црну Гору, потврдили су за Српскаинфо његови сарадници.

Према њиховим ријечима, Министарство унутрашњих послова Црне Горе је још крајем јуна ове године укинуло рјешење Управе полиције, Сектор Граничне полиције те земље којим је Станивуковићу био забрањен улазак у Црну Гору.

Подсјећамо, Станивуковић је у августу прошле године учествовао у литији у Никшићу као знак подршке српском народу у Црној Гори који је мјесецима прије тога организовао литије због Закона о слободи вјероисповијести којег већина вјерника Српске православне цркве сматра дискриминаторским.

Станивуковић је у Црну Гору отишао приватно те је објављивао фотографије и видео снимке са литије на којој је учествовао са народним послаником Небојшом Вукановићем. Недуго након литије на врата апартмана у Црној Гори му је покуцала полиција која га је привела, а потом наредила да напусти ту државу у року од сат времена. Државу је напустио у пратњи полиције, а изречена му је и забрана уласка у Црну Гору у наредних годину дана.

У образложењу, које је приликом протјеривања из Црне Горе уручено Станивуковићу, наводило се да му се забрањује улазак у ту земљу у року од годину дана јер је установљено да не борави “туристички” већ да је учествовао на скупу који “није пријављен полицији и супротан је наредби НКТ Црне Горе донијетој у циљу спречавања заразног вируса COVID 19”.

 На основу оперативних сазнања ЦБ Никшић, као и увидом у апликације друштвених мрежа, гдје је странка на свом профилу објавила видео записе са протесног скупа и шетњи улицама у Никшићу, утврђено је да постоји оправдана сумња да странка свој туристички боравак не користи у сврху ради којег је одобрен, јер је учествовала на скупу који није пријављен надлежним органима и супротан је наредби НКТ Црне Горе – наводи се у рјешењу о протјеривању Станивуковића из Црне Горе.

Коментари 0
Повезане вијести
На данашњи дан Црна Гора објавила рат Турској На данашњи дан Црна Гора објавила рат Турској
СДС: Драшко Станивуковић шаље слику раздора у опозицији СДС: Драшко Станивуковић шаље слику раздора у опозицији
,,Глас Црногорца“ 1873: Слава борцима за слободу Црне Горе, спомен је њихов вјечит у српству ,,Глас Црногорца“ 1873: Слава борцима за слободу Црне Горе, спомен је њихов вјечит у српству
Најчитаније
  • Први пут с Турцима на јутрење
    11h 33m
    0
  • Нова правила: Долази велика промјена за све који имају возачку дозволу Б категорије
    11h 14m
    1
  • Молитва за правду за породицу Хршум - Обраћање оца настрадале Данијеле
    6h 27m
    2
  • Овјерене четири кандидатуре за пријевремене изборе
    2h 59m
    1
  • Рецепт: Пилећи паприкаш
    12h 32m
    0