Сусрет писаца Русије и Српске у Источном Сарајеву

27.09.2024. 12:23
0
ИЗВОР: katera.news

Сусрет писаца Русије и Републике Српске биће одржан у сриједу, 2. октобра, у Источном Сарајеву, а основна тема је прошлост и савременост руске, односно српске књижевности.

О теми ће говорити књижевнице Олга Новикова и Маријана Петронић.

Новикова је руски писац и замјеник шефа Од‌јељења за прозу у књижевном магазину "Нови свијет".

Петронићева је српска књижевница из Републике Српске и библиотекар у Матичној библиотеци Источно Сарајево.

Овом приликом Асоцијација савеза писаца и издавача Русије поклониће Матичној библиотеци књиге савремене руске књижевности. навели су из пве библиотеке.

Сусрет писаца биће одржан у интернет читаоници Матичне библиотеке Источно Сарајево у 16.00 часова, а организују га Матична библиотеке Источно Сарајево и Амбасаде Русије у Босни и Херцеговини.

Коментари 0
Повезане вијести
Промовисан роман "Огањ" Ненада Милкића о страдању Срба на Космету Промовисан роман "Огањ" Ненада Милкића о страдању Срба на Космету
Промоција романа „Огањ“ Ненада Милкића у Матичној библиотеци Источно Сарајево Промоција романа „Огањ“ Ненада Милкића у Матичној библиотеци Источно Сарајево
Почео бесплатан курс грчког језика Почео бесплатан курс грчког језика
Најчитаније
  • Опоравилиште Касиндо као центар друштвених дешавања
    5h 52m
    0
  • Погача са шпинатом и сиром
    8h 17m
    0
  • Свештенику Богдану Стјепановићу потребна наша помоћ у борби за живот – позовимо 1457!
    7h 19m
    0
  • Двоје Гачана теже повријеђено недалеко од Тјентишта
    6h 23m
    2
  • Овјерене четири кандидатуре за пријевремене изборе
    23h 19m
    2