Сутра исплата децембарских пензија

02.01.2024. 09:24
0
ИЗВОР: srna.rs

У Републици Српској ће сутра бити исплаћене децембарске пензије за које је у буџету обезбијеђено 134,2 милиона КМ у нето износу.

Из Министарства финансија раније је саопштено да ће на основу параметара, који се односе на проценат просјечних цијена и проценат просјечне плате, до сљедеће исплате доћи до годишњег усклађивања пензија и новог повећања за које су средства планирана Приједлогом буџета за 2024. годину.

Влада Републике Српске и ресорна министарства су у прошлој години задржали редовност исплата пензија, као и њихов раст и настављају да раде на побољшању материјалног статуса пензионера, саопштено је из ресорног министарства.

Коментари 0
Повезане вијести
Наш град богатији за два становника Наш град богатији за два становника
Будући средњошколци кликом до школских клупа Будући средњошколци кликом до школских клупа
Лажни медицинари продају старијима сумњиве уређаје Лажни медицинари продају старијима сумњиве уређаје
Најчитаније
  • Стари Брод – зелена гробница (ВИДЕО)
    5h 25m
    6
  • Годишњица убиства двогодишњег Марка
    15h 50m
    2
  • Запечени пуњени кромпир
    5h 58m
    0
  • На данашњи дан рођен велики Миодраг Лазић
    15h 53m
    1
  • Архимандрит Методије сутра служи Свету литургију у храму на Вељинама
    4h 44m
    0