У Републици Српској и ФБиХ сутра ће бити умјерено до претежно облачно и нестабилно вријеме с кишом, пљусковима и грмљавином.
Како је саопштено из Републичког хидрометеоролошког завода, током јутра облачност са запада премјештаће се ка истоку и југоистоку и донијети пролазну кишу или пљускове са грмљавином, а локално су могући и јачи пљускови уз појаву града.
Средином дана и послије подне очекују се сунчани периоди уз нешто свјежије вријеме и умјерен развој облачности која може понегдје условити пљускове са грмљавином.
На југу ће током већег дијела дана бити сунчано и веома топло уз малу до умјерену облачност, а краткотрајни пљусак је могућ само локално, а увече се очекује смањење облачности у свим предјелима.
Дуваће слаб до умјерен вјетар, сјеверни или западни, у Херцеговини јужни. При пљусковима може бити појачаног и јаког вјетра, уз дневну минималну температура ваздуха од 16 до 21, на југу до 23, у вишим предјелима од 12, а максимална од 28 до 34, на југу до 37, у вишим предјелима од 25 Целзијусових степени.