Сутра почиње други уписни рок у средње школе

29.06.2025. 13:14
0
ИЗВОР: srna.rs

Други, јулски, уписни рок у средње школе у Републици Српској почеће сутра, када ће бити омогућен увид у слободна мјеста путем платформе "Е-упис", као и могућност електронске пријаве, речено је Срни у Министарству просвјете и културе Републике Српске.

Из Министарства су напоменули да пријаве трају до сриједе, 2. јула, док кандидати за умјетничке школе полажу посебан испит у четвртак и петак, 3. и 4. јула.

Резултати уписа биће објављени у понедјељак, 7. јула, до 10.00 часова, на огласним таблама школа и у информационом систему Министарства.

Ученици који не буду примљени у жељене смјерове, имаће прилику да се у периоду од уторка, 8. јула, до петка, 11. јула, пријаве у школе и смјерове гдје је остало слободних мјеста.

Из Министарства просвјете и културе Срни је раније речено да је на основу захтјева Гимназије и Медицинске школе из Бањалуке одобрило проширење листе за упис ученика у ове двије образовне установе.

У првом уписном року у средње школе у Републици Српској у школску 2025/2026. годину електронским путем успјешно су се пријавила 8.963 ученика. 

Коментари 0
Повезане вијести
Лани у мобилној телефонији 1,22 милијарде минута разговора - више од два миленијума Лани у мобилној телефонији 1,22 милијарде минута разговора - више од два миленијума
Поскупљује гориво у Српској Поскупљује гориво у Српској
У Српској регистроване 192 дијагнозе ријетких болести У Српској регистроване 192 дијагнозе ријетких болести
Најчитаније
  • Експлозија у пекари у Палама
    21h 52m
    5
  • Пјесма о дјевојчици Вели - цвијећем дочекала црногорску војску и због тога убијена (ФОТО)
    15h 45m
    7
  • Запис о манастиру Ловница (ВИДЕО)
    15h 43m
    0
  • Неустрашиви машиновођа Војин Никитовић
    11h 45m
    0
  • Крађа на бензинској пумпи у Источној Илиџи
    22h 0m
    0