Шверцовали злато у „памперс“ пеленама

09.08.2022. 11:29
0
ИЗВОР: Агенције

Цариници Србије су на прелазу Прешево спријечили покушај двоје путника да у "памперс" пеленама преко границе прокријумчаре златни накит, чија је вриједност процијењена на више од 2,2 милиона динара /око 19.000 евра/.

Прекршај је откривен када је издвојен аутомобил "пасат" швајцарских регистарских ознака, којим је из правца Сјеверне Македоније ка Швајцарској путовао млађи брачни пар.

Мада су рекли да немају ништа за пријављивање, цариник је приликом контроле аутомобила испред сувозачевог сједишта пронашао торбу, у којој се, између осталог, налазило и једно неотворено паковање "памперс" пелена, саопштено је из Управе царина Србије.

Неуобичајена тежина паковања изазвала је сумњу да је у њему нешто сакривено, што се убрзо испоставило као тачно, јер је у неколико пелена пронађено готово пола килограма златних огрлица и наруквица са дукатима "Франц Јозеф", као и ланчића и прстења.

Пошто вриједност откривеног накита премашује трећину вриједности возила, судском одлуком је, осим злата, трајно одузето и возило, процијењено на више од милион динара /8.500 евра/.

Коментари 0
Повезане вијести
Цијене племенитих метала у БиХ расту: Колико кошта злато? Цијене племенитих метала у БиХ расту: Колико кошта злато?
Цијена злата достиже нове рекорде Цијена злата достиже нове рекорде
Цијена злата премашила 4.000 долара за унцу Цијена злата премашила 4.000 долара за унцу
Најчитаније
  • Жељко Пржуљ – "АД капи"
    7h 39m
    5
  • Пета Бетовенова на калашњикову за дочек 1996. године у Српском Сарајеву
    7h 24m
    0
  • Прије 30 година посмртни остаци убијених Јабучана нашли вјечни спокој на гробљу у Фочи
    7h 30m
    11
  • Од сљедеће године ни на крмокољ без доприноса
    8h 35m
    1
  • Додијељене стипендије за 117 студената у Источном Новом Сарајеву
    22h 52m
    0