Свјетска банка спремна дати БиХ зајам од 750 милиона долара

20.07.2022. 17:16
0
ИЗВОР: srna.rs

Свјетска банка је спремна да уложи 750 милиона долара за зајмове БиХ ради подршке опоравку од пандемије вируса корона, као и реформама чији је циљ отварање нових радних мјеста и зеленија, инклузивнија економија, саопштила је финансијска институција.

Кроз Оквир за државно партнерство за 2022-2026. (Country Partnership Framework for 2022-2026), који су јуче одобрили њени извршни директори, Банка ће подржати реформе инклузивног запошљавања у приватном сектору у БиХ, одрживог пружања услуга и побољшања отпорности на климатске промјене.

Према плану, БиХ, која жели да се придружи ЕУ, имаће приступ новим кредитима од 750 милиона долара, у зависности од потражње и напретка у спровођењу реформи.

- БиХ може искористити прилику да крене на бољи пут раста - онај који води заједничком просперитету и на крају разговору са ЕУ - рекао је Кристофер Шелдон, менаџер Банке у БиХ.

Свјетска банка је у мају смањила прогнозу раста за западни Балкан на 3,1 са 4,1 одсто, наводећи ризике од украјинског сукоба.

Коментари 0
Повезане вијести
Шта за БиХ значи укидање царина у САД? Шта за БиХ значи укидање царина у САД?
Желе бомбоне поријеклом из Јапана посебно ризичне за малу дјецу Желе бомбоне поријеклом из Јапана посебно ризичне за малу дјецу
Кредити становништву у БиХ порасли за чак 1,58 милијарди за годину дана Кредити становништву у БиХ порасли за чак 1,58 милијарди за годину дана
Најчитаније
  • Прича о чича Срету Петронићу из Пала и његовој Хелени
    6h 20m
    13
  • Посни макарони са шампињонима
    33m
    1
  • У Петровићима изгорјели гаража и возило (ФОТО)
    7h 26m
    0
  • Соколац: Лицу упућене пријетње по живот и нанесене тјелесне повреде
    7h 45m
    2
  • Крађа у Источном Старом Граду
    7h 51m
    0