Топићева у финалу Свјетског првенства у скоку увис у Јапану

18.09.2025. 14:56
0
ИЗВОР: srna.rs

Српска атлетичарка Ангелина Топић пласирала се у финале Свјетског првенства у Токију прескочивши 1,92 метра у квалификацијама.

За медаљу у скоку увис ће се борити у посљедњег дана такмичења – 21. септембра од 12.30 часова, преносе београдски медији.

Топићева је прва атлетичарка Србије која је изборила пласман у финале Свјетског првенства у Јапану.

Она је државна рекордерка Србије са 1,98 метара и иза себе има најуспјешнију дворанску сезону.

Сребрну медаљу освојила је на Европском првенству у Холандији, док је на Свјетском првенству у Кини била надомак ње и завршила на четвртом мјесту.

Коментари 0
Повезане вијести
Ангелина Топић вицешампионка свијета Ангелина Топић вицешампионка свијета
Ивана и Ангелина предводе Србију на свјетском првенству Ивана и Ангелина предводе Србију на свјетском првенству
Ангелина Топић прескочила два метра и оборила државни рекорд Ангелина Топић прескочила два метра и оборила државни рекорд
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    19h 15m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    16m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    1h 18m
    0
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    19h 1m
    1
  • Одличан наступ Џудо клуба „Рандори“ на Првенству БиХ у Сарајеву
    15h 30m
    0