Требиње тражи помоћ: “Улажемо надљуске напоре…”

29.06.2020. 18:23
0
ИЗВОР: Srna

На требињском ковид-одјељењу све је више пацијената и медицинари улажу надљудске напоре, због чега је Штаб за ванредне ситуације града Требиња на данашњој сједници донио закључак да се за помоћ обрате Републичком штабу, како би се, осим требињске Болнице, у борбу са вирусом корона укључиле и остале болнице из регије, рекао је Срни начелник Штаба Стеван Бекан.

Бекан је рекао да се на овом одјељењу тренутно налазе 24 пацијента.

- Закључак Штаба је да ћемо се обратити Републичком штабу за ванредне ситуације и затражити помоћ у смислу да се и болнице у регији Херцеговине укључе и помогну или да нам Министарство помогне на начин како они сматрају у овој борби. Нема ни говора о томе да ће Требиње престати да прима пацијенте или ће престати да лијечи. Наставиће се и даље, али због овакве епидемиолошке слике помоћ нам је потребна- нагласио је Бекан.

Он је навео да се помоћ очекује од болница у Невесињу и Фочи.

Бекан је истакао да је очигледно да се број обољелих повећава у источној Херцеговини, те да се епидемиолошка ситуација пажљиво прати.

- Морамо научити да живимо са овим вирусом. Потребно је и даље наставити са овим мјерама, маске у затвореним просторима и обавезна дистанца- апеловао је Бекан.

Коментари 0
Повезане вијести
Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу Успјешан наступ музичке и рецитаторске секције СШЦ "Источна Илиџа" у Требињу
Грчка помаже грађанима код куповине горива Грчка помаже грађанима код куповине горива
Два пехара и 11 медаља за Џудо клуб „Спарта“ у Требињу Два пехара и 11 медаља за Џудо клуб „Спарта“ у Требињу
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    3h 14m
    11
  • Јако невријеме погодило општине Источно Ново Сарајево и Источна Илиџа
    21h 35m
    0
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    3h 11m
    15
  • Општина Пале: Јавни позив заједницама етажних власника
    18h 53m
    0
  • Источно Ново Сарајево: Бесплатан превоз за ученике и пензионере
    21h 58m
    0