Тривић: Бесплатни уџбеници дјеци из вишечланих и социјално угрожених породица

12.06.2020. 14:27
0
ИЗВОР: СРНА

Министар просвјете и културе Републике Српске Наталија Тривић изјавила је да ће Влада Српске ове године издвојити три милиона КМ за бесплатне уџбенике основцима, као и милион КМ посредством локалних заједница.

Тривићева је навела да ће од ове године бесплатне уџбенике имати и дјеца из вишечланих породица, односно треће и свако наредно дијете, као и да ће локалне заједнице подржати дјецу из социјално угрожених породица.

Она је подсјетила да су до сада бесплатне уџбенике имали сви ученици првог и другог разреда у Српској, а од прошле године и побједници републичких такмичења.

Када је ријеч о упису у средње школе, ресорни министар је навела да у понедјељак, 15. јуна, почиње први уписни рок, док ће други бити одржан почетком јула.

- Након првог уписног рока видјећемо каква су интересовања ученика, односно колико су школе са одређеним усмјерењима попуниле своје капацитете - рекла је Тривићева новинарима у Бањалуци.

Она је подјетила да је Влада Српске увела је стимулацију за ученике који упишу дефицитарна занимања, а која износи 100 КМ мјесечно. 

Коментари 0
Повезане вијести
Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси Забрињавајући подаци МУП-а: Ученике у Српској превозе неисправни аутобуси
У току јесења сјетва, повољни климатолошки услови У току јесења сјетва, повољни климатолошки услови
Овјерене четири кандидатуре за пријевремене изборе Овјерене четири кандидатуре за пријевремене изборе
Најчитаније
  • Албанац који је задужио Србе
    22h 5m
    6
  • Ана Тришић Бабић предложена за вршиоца дужности предсједника
    16h 40m
    5
  • Цијене пелета у БиХ неконтролисано расту
    19h 39m
    0
  • Ана Тришић Бабић в.д. предсједника Републике Српске, усвојен Закон о престанку важења више закона
    10h 2m
    2
  • Расписан конкурс за субвенције каматне стопе на стамбене кредите за младе и младе брачне парове
    21h 41m
    0