Турска предложила Русији: Ријешимо сукоб у Нагорно-Карабаху „опробаном методом“

30.09.2020. 20:15
0
ИЗВОР: Sputnik

Турска је Русији предложила да се питање сукоба у Нагорно-Карабаху ријеши „опробаном методом“, односно по узору на сиријски модел, изјавио је турски министар иностраних послова Мевлут Чавушоглу.

Како је рекао, било би добро када би се што прије покренуо заједнички рад по том питању, баш као што су Москва и Анкара радиле у Сирији.

-Овај сукоб до сада није ријешен ни на билатералном, ни на мултилатералном нивоу. Неријешеност сукоба само охрабрује Јерменију“, рекао је он и додао да је Азербејџан предуго толерисао јерменску „окупацију“.

Према његовом мишљењу, питање такође може да се ријеши ако Јерменија повуче своје трупе са територије непризнате републике Нагорно-Карабах.

Како је рекао, разговор на ту тему вођен је са руским предсједником Владимиром Путином и руским министром спољних послова Сергејем Лавровом.

-Као што заједно дјелујемо у Сирији, покушали смо и овдје, али нисмо успјели. Кажу: Нека се обустави рат. Нека буде тако. Мора да се прогласи примирје, али Јерменија мора да се повуче са окупираних територија. Да ли се то говори? Не. Како ће се онда ријешити то питање?“, рекао је министар.

Чавушоглу је нешто раније изјавио да је Турска спремна са подржи Азербејџан и на бојном пољу и за преговарачким столом.

Коментари 0
Повезане вијести
Русија покреће ново истраживање за лијечење ОКП-а и депресије Русија покреће ново истраживање за лијечење ОКП-а и депресије
Како су Срби оставили велики траг у историји Русије Како су Срби оставили велики траг у историји Русије
Руски научници направили облогу од зечје коже за зарастање рана Руски научници направили облогу од зечје коже за зарастање рана
Најчитаније
  • Експлозија у пекари у Палама
    13h 33m
    5
  • Пјесма о дјевојчици Вели - цвијећем дочекала црногорску војску и због тога убијена (ФОТО)
    7h 26m
    7
  • Запис о манастиру Ловница (ВИДЕО)
    7h 24m
    0
  • Неустрашиви машиновођа Војин Никитовић
    3h 26m
    0
  • Најскупљи стан у Српској прошле године продат у Палама
    7h 11m
    1