У Хрватској на тестове за корону потрошено 26 милиона евра

07.09.2020. 21:28
0
ИЗВОР: Srna

Хрватски министар здравства Вили Берош изјавио је да је досад на тестове за вирус корона потрошено 198 милиона куна (око 26,27 милиона евра).

Ако томе додамо и трошкове лијечења пацијената, износ је пуно већи. Али новац није важан, важна је адекватна брига о обољелим – рекао је он за ТВ “Нова”.

Берош је додао да Хрватски завод за здравствено осигурање плаћа тестове за осигуранике.

Он је рекао да су у Дубровачко-неретванској жупанији тестови скупљи зато што је ријеч о жупанијским установама које набављају апаратуру и тестове по свом систему. – Све апаратуре и ингеренције нису једнако скупе. Све то утиче на цијену – додао је он.

Коментари 0
Повезане вијести
Неисправан мед из БиХ и Хрватске Неисправан мед из БиХ и Хрватске
На данашњи дан почео егзодус Срба из Западне Славоније На данашњи дан почео егзодус Срба из Западне Славоније
Годишњица "крвавог Ускрса" на Плитвичким језерима Годишњица "крвавог Ускрса" на Плитвичким језерима
Најчитаније
  • Лицу из Рогатице скидан новац са банковног рачуна у износу од 1.200 КМ
    22h 4m
    0
  • Теа Дивчић представља Источно Сарајево на избору за Мис БиХ
    16h 3m
    4
  • Још седам дана активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић
    14h 9m
    3
  • Чувајмо сјећање на невино страдале Србе у средњем Подрињу и Бирчу
    23h 0m
    2
  • Позовимо 1416 за нашег суграђанина Драгана Мацана
    11h 41m
    0