У Републици Српској раст извоза од 6,6 одсто, а увоза од 3,2 одсто

24.11.2025. 12:29
0
ИЗВОР: nezavisne.com

Република Српска је за 10 мјесеци ове године у спољнотрговинском пословању остварила укупан извоз од 4,447 милијарди КМ или за 6,6 одсто више него у истом периоду прошле године, подаци су Републичког завода за статистику.

Вриједност оствареног увоза у овом периоду износио је 6,293 милијарди КМ и већи је за 3,2 одсто него у истом периоду лани.

Покривеност увоза била је 70,7 одсто.

Република Српска је у том периоду највише извезла у Хрватску у вриједности од 784 милиона КМ, те у Србију од 751 милиона КМ.

У исто вријеме највише се увозило из Србије у вриједности од 1,142 милијарди КМ, затим из Италије у вриједности од 881 милиона КМ.

Највеће учешће у извозу за првих 10 мјесеци од 436 милиона КМ имала је електрична енергија, а у увозу нафтна уља и уља добијена од битуменозних минерала /осим сирових/, са укупном вриједношћу од 405 милиона КМ.

Република Српска је у октобру остварила извоз од 490 милиона КМ, а увоз од 709 милиона КМ.

Коментари 0
Повезане вијести
Да ли ће се посланици предомислити у вези са забраном пушења у затвореном? Да ли ће се посланици предомислити у вези са забраном пушења у затвореном?
Свадбене сале у Републици Српској готово распродате Свадбене сале у Републици Српској готово распродате
БиХ повећала извоз за 10 одсто БиХ повећала извоз за 10 одсто
Најчитаније
  • Безгранично. Бесмртно.
    22h 56m
    7
  • Како су Копривице вратиле мошти Светог Харалампија у манастир Морачу
    19m
    5
  • Годишњица протјеривања Срба из Вогошће
    14h 29m
    39
  • Пут у снијегу
    8m
    0
  • „Почех да чезнем за Београдом“
    11h 19m
    0