У Сокоцу обиљежен Дан несталих и погинулих у одбрамбено-отаџбинском рату

14.09.2020. 12:34
0
ИЗВОР: Катера

Полагањем вијенаца на Војничком спомен-гробљу Мали Зејтинлик у Сокоцу обиљежен је Дан несталих и погинулих у одбрамбено-отаџбинском рату.

Представници породица несталих и погинулих истичу да су исцрпљени у тражењу несталих чланова својих породица те да у својој борби не могу истрајати сами.

- Ови људи су погинули за нашу Републику Српску, па хајде Републико Српска дај нам снаге да нађемо своје нестале  – рекла је Милка Кокот, која и даље трага за оцем и братом.

Дјеца погинулих и несталих наводе да се не поштују довољно.

Слика

- Што се тиче запошљавања ту смо на претпосљедњем мјесту, не могу још увијек рећи да смо на посљедњем. Сви нам нешто нуде али нема реализације тих пословних обећања – изјавила је  Драгана Кусмук.

Предсједник Скупштине града Источно Сарајево, Мирослав Лучић сматра да власт у Републици Српској проналажење несталих прогласе виталним националним интересом и да се томе посвете максимално.

- Мислим да тужилаштво и судови морају да буду ажурнији по питању тражења несталих и да коначно ставимо тачку на то питање, које ако наставимо овим темпом никада нећемо ријешити а то је онда национални пораз јер ти људи су страдали за интерес Републике Српске – истакао је Лучић.

Начелник општине Соколац, Милован Бјелица навео је да према информацијама које посједује у протеклих годину дана није урађено ништа по питању проналаска несталих.

Слика

-Комисија за тражење несталих не ради свој посао онако како би требала. Замјерам и члановима Комисије из реда српског народа што се ово питање не рјешава квалитетније- навео је Бјелица.

У оквиру обиљежавања Дана несталих и погинулих у одбрамбено-отаџбинском рату служен је и парастос у цркви Светог Георгија на Романији на чијим зидовима су уклесана имена преко 4000 бораца Војске Републике Српске.

Коментари 0
Повезане вијести
Августовска разгледница Сокоца из 1997. године Августовска разгледница Сокоца из 1997. године
Из наше прошлости: Како је настао Соколац Из наше прошлости: Како је настао Соколац
Притворена жена из Сокоца осумњичена за покушај убиства мужа Притворена жена из Сокоца осумњичена за покушај убиства мужа
Најчитаније
  • Кафане моје младости – Кафе „Багрем“ и бар „Код Мише Ћеле“
    6h 51m
    9
  • Августовска разгледница Сокоца из 1997. године
    9h 17m
    27
  • Коцка, коцка, коцкица
    19h 31m
    35
  • Ово је алтернативни пут Фоча - Трново, јер је "прави" затворен (ВИДЕО)
    13h 7m
    7
  • Стоја Кашиковић се борила за своју земљу на начин на који нико није смио
    7h 29m
    1