У сриједу почиње свесрпски сабор културног стваралаштва отаџбине и расејања у Војковићима

24.08.2024. 09:42
0
ИЗВОР: katera.news

Осамнаести свесрпски сабор културног стваралаштва отаџбине и расејања под слоганом „Веселите се кићени сватови“ почиње 28. августа у Војковићима у Источној Илиџи.

Традиционални сабор, под генералним покровитељством општине Источна Илиџа и покровитељством Министарства културе и информисања Републике Србије, трајаће до 1. септембра, а такмичарски програм употпуниће учесници који ће се такмичити у изворном пјевању и сценском приказу.

Сабор почиње конференцијом за новинаре у сриједу 11.00 часова, у ресторану Кула.

Сутрадан, 29. августа, планирана је смотра гуслара на Тргу др Миодрага Лазића.

У склопу овог сабора планирано је Саборовање у Трнову 30. августа, уз народно весеље.

У суботу, 31. августа, предвиђен је, од 16.00 часова, сценски приказ обичаја на Тргу др Миодрага Лазић. Исти дан, од 19.00 часова одржаће се промоција књиге проф. Др Димитрија Големовића „Свака се птица по свом гласу познаје“ у галерији на наведеном тргу.

Према програму, у недјељу, 1. септембра, у 11.00 часова почеће такмичарски дио српског изворног пјевања у потри цркве у Војковићима, а планирано је и народно весеље.

Коментари 0
Повезане вијести
Општина Источна Илиџа: Избјегавати паркирање у непосредној близини зграда Општина Источна Илиџа: Избјегавати паркирање у непосредној близини зграда
Војислав Челик први допливао до Часног крста на ријеци Жељезници у Источној Илиџи Војислав Челик први допливао до Часног крста на ријеци Жељезници у Источној Илиџи
Источна Илиџа: Јавни позив за статирање у филму „Линија“ Источна Илиџа: Јавни позив за статирање у филму „Линија“
Најчитаније
  • Два лица лишена слободе због почињених више кривичних дјела
    21h 1m
    0
  • Мистериозна смрт Драге Димитријевић Митрићевић и дан данас није расвијетљена (ФОТО)
    3h 25m
    0
  • Саша и Љена, муж и жена који су уградили животе у темеље Републике Српске
    17h 39m
    6
  • Каран: Смрт Александра Томића наступила механичким путем и била убилачког поријекла
    21h 40m
    2
  • Повећана накнада за топли оброк у Српској
    21h 22m
    3