У Српској 19 нових случајева вируса корона

21.04.2020. 08:47
0
ИЗВОР: nezavisne.com

У Републици Српској у посљедња 24 сата забиљежено је 19 нових случајева вируса корона, потврдио је на конференцији за новинаре Министар здравља Српске Ален Шеранић.

Шеранић је додао да је укупно тестирано 209 особа. Од укупног броја новозаражених 10 су мушкарци, а девет особа је женског пола.

Девет особа је из Бањалуке, три из Котор Вароша, двије из Оштре Луке, и по једна из Козарске Дубице, Челинца, Лакташа и Прњавора.

У Дому за старе у Бањалуци један његоватељ је позитиван на вирус корона.

Када је у питању дом у приватном власништву у Кнежеву узет је 21 узорак а три особе су биле позитивне. Код једне његоватељице је раније утврђен вирус, а сада је утврђен код још једне његоватељице и двије кориснице.

- Ми смо отишли у домове за стара лица да тражимо вирус, а не да се он тамо прошири - рекао је Шеранић.

Укупно је у Републици Српској до сада установљено присуство код 564 особе. До сада су се опоравиле 262 особе.

Коментари 0
Повезане вијести
Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској Грипа и корона поново пуне амбуланте у Српској
Два нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 85 Два нова случаја заразе лептоспирозом, укупно 85
Солаковић тврди да зна зашто се појавила епидемија карцинома: "Боље да су бацили атомску бомбу него тај вирус" Солаковић тврди да зна зашто се појавила епидемија карцинома: "Боље да су бацили атомску б...
Најчитаније
  • Активан број 1435 за лијечење Милке Илишковић из Источног Сарајева
    9h 30m
    3
  • Источна Илиџа: Усвојена иницијатива да се љекарима суфинансирају трошкови смјештаја
    9h 16m
    0
  • Усвојен Правилник о поврату ПДВ-а на прву некретнину
    10h 37m
    0
  • Акција прикупљања средстава за трон иконе Богородице Млекопитатељнице на Палама
    7h 53m
    1
  • Позовимо 17185 за Александру Илић
    12h 58m
    0