У току завршне припреме за свечани дефиле поводом Дана Републике

09.01.2023. 12:25
0
ИЗВОР: srna.rs

У току су завршне припреме за свечани дефиле Дана Републике, који ће данас бити одржан у Источном Сарајеву.

Постављене су и бине испред зграде Градске управе Источно Сарајево у Улици Стефана Немање, којом ће проћи свечана поворка, као и бина на Тргу Републике Србије, на којој ће бити уприличен концерт Полицијског оркестра Министарства унутрашњих послова /МУП/ Републике Српске.

На улицама је присутан велики број припадника полиције, који ће обезбјеђивати сам догађај.

У свечаном дефилеу, који ће почети у 14.00 часова, учествоваће више од 2.500 припадника МУП-а Републике Српске и цивилног сектора.

На Тргу Републике Србије ће у 19.00 часова бити уприличен ватромет уз концерт Полицијског оркестра МУП-а Српске.

Девети јануар се слави као Дан Републике Српске јер је тог датума 1992. године настала под првобитним називом Српска Република БиХ.

Основали су је српски посланици у тадашњој Скупштини БиХ након што су прегласани у кључним питањима о опстанку Југославије, а припадници друга два народа кренули у сецесију мимо воље Срба који су имали статус конститутивног народа.

Коментари 0
Повезане вијести
Све спремно за почетак другог полугодишта Све спремно за почетак другог полугодишта
Источно Сарајево: Међународни фестивал ракије 28. марта, позив за достављање узорака Источно Сарајево: Међународни фестивал ракије 28. марта, позив за достављање узорака
Лежање у болници и до три пута скупље Лежање у болници и до три пута скупље
Најчитаније
  • Сјећање на Александра, хероја који никада не смије бити заборављен (ВИДЕО)
    7h 40m
    3
  • Момо Капор о Хиландару
    22h 20m
    2
  • Некада један од најталентованијих играча свијета у Фамосу
    21h 5m
    1
  • Најбоље намирнице за чишћење организма од токсина
    21h 30m
    27
  • Пливање за Часни крст на ријеци Ракитници
    4h 3m
    0