Упозорење на обилне падавине, јаче локалне непогоде и појачан вјетар

02.06.2024. 19:07
0
ИЗВОР: srna.rs

Републички хидрометеоролошки завод издао је упозорење за сутра на обилне падавине и јаче локалне непогоде, израженије на западу и сјеверу, уз понегдје појачан вјетар.

У Републици Српској сутра ће бити нестабилно вријеме уз честу кишу и пљускове са грмљавином који ће се током већег дијела дана премјештати од југозапада ка сјеверу и сјевероистоку.

Очекују се и јаче локалне непогоде, израженије на западу и сјеверу, уз обилније падавине у кратком периоду, као и појава града и појачаног ветра понегде, навели су из Републичког хидрометеоролошког завода.

Како истичу, количине падавина ће бити неуједначене и зависиће од јачине пљускова, а највише се очекују на западу.

Због обилних падавина у кратком периоду могући су проблеми са оборинским водама и отицањем воде у урбаним зонама као и појава бујичних поплава на мањим водотоковима на западу.

Коментари 0
Повезане вијести
Сутра наоблачење Сутра наоблачење
Захлађење са снијегом од четвртка Захлађење са снијегом од четвртка
Промјенљиво облачно уз повремену слабу кишу Промјенљиво облачно уз повремену слабу кишу
Најчитаније
  • Најмлађи страдалници НАТО агресије: За 78 крвавих дана 79 дјечјих жртава
    13h 53m
    9
  • Данашњи дан најтежи је породици Тошовић: Марији је НАТО бомба убила бебу и супруга
    13h 53m
    1
  • Посне лазање са шпинатом
    3h 59m
    0
  • Драшко Станивуковић у притвору у Хрватској
    11h 14m
    0
  • Др Ковачевић: Важно је на вријеме препознати симптоме и започети лијечење туберкулозе
    9h 32m
    0