Упркос тешкој политичкој ситуацији Источна Илиџа напредује

05.05.2025. 14:57
1
ИЗВОР: rtvbn.com

Упркос тешкој политичкој ситуцији у Републици Српској општина Источна Илиџа напредује у сваком погледу, рекао је начелник ове општине Маринко Божовић сумирајући претходну годину, уочи славе општине Ђурђевдана.

Период између двије славе је добра прилика да се присјетимо свега што је урађено у нашој општини у протеклих годину дана, рекао је начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић и додао да је много тога на шта ова локална заједница може бити поносна, првенствено када је ријеч о развоју привреде кроз привлачење великог броја инвеститора и добијања БФЦ цертификата, те реализацији инфраструктурних пројеката.

- Улагање у изградњу путева, у изградњу канализационе мреже, развој водоводне мреже, изградња паркинга, те урбанизација неких дијелова Источне Илиџе. Заиста смо радили много и између осталог кренули у изградњу јавне гараже у Младичком пољу, и очекујемо да прва фаза радова буде завршена у овој грађевинској сезони. 2024. година је заиста тражила пуно рада, него што би то било у неким годинама без трзавица па и политичких јер то утиче на читаву Републику Српску па и на Источну Илиџу – рекао је он.

Као важна постигнућа општине Источна Илиџа, Божовић наводи и успјехе спортских колектива које општина подржава, али и реализацију пројеката који су важни за културни живот грађана, попут отварање Галерије „Жарко Видовић“.

- Једног простора који је сигурно Источну Илиџу по питању културе позиционирао у једном новом позитивном свјетлу и који ће сигирно имати перспективу и испунити своју поптпуну функцију. Када је ријеч о спорту са лијепим резултатима су нас обрадовали спористи и колективи и наш Кошаркашки клуб који се позиционирао у Прву Лигу БиХ, те освојене златне медаље наших џудиста на свјетском првенству наших школараца - каже Божовић и додаје да су планови општине Источна Илиџа за ову годину бројни.

- Наставак изградње инфраструктуре у дијелу Добриње, изградња шеталишта и проширење Галерије „Жарко Видовић“ на један дио који би требао бити везан за библиотекарску дјелатност. У спортско-рекреативном центру у Војковићима изградићемо балон салу, али радићемо и све оно што је везано за развој инфраструктуре у пословној зони - истиче Божовић.

Начелник општине Источна Илиџа Маринко Божовић наглашава да је руководство ове општине прије свега, себи поставило задатак да буде сервис грађана и да у овој години испуни све статутарне обавезе, као што су помоћ социјалним категоријама, образовним интитуцијама, културним, спортским колективима и појединцима, те провођење мјере пронаталитетне политике.

Коментари 1
  • Generic placeholder image
    Xxx 26.07.2025. 20:26
    Sve je to super,a šta ćemo sa putom koji ste uništili praveći vodovod?Put Vrela-Kasindo je vlada asfaltirala 2019 godine.Vi ste sada krenuli da pravite vodovod i kompletan put ste uništili.I šta ćemo sada?
Повезане вијести
Јавни позив за предлагање и кандидовање чланова Савјета мјесних заједница на подручју општине Источна Илиџа Јавни позив за предлагање и кандидовање чланова Савјета мјесних заједница на подручју општ...
Обиљежена крсна слава и Дан општине Источна Илиџа (ФОТО) Обиљежена крсна слава и Дан општине Источна Илиџа (ФОТО)
Сутра обиљежaвање крсне славe Источне Илиџе Сутра обиљежaвање крсне славe Источне Илиџе
Најчитаније
  • Минић: За седам дана у функцији правац ка Сарајеву из Фоче
    17h 52m
    1
  • Ацо Станишић финансира матурско вече за све паљанске средњошколце
    18h 17m
    6
  • Марш „Бесмртног пука“ данас на Палама
    2h 36m
    0
  • Дан побjеде над фашизмом и Дан Европе
    2h 15m
    2
  • Спасовданскe свечаности у Источном Новом Сарајеву
    21h 9m
    0