Успјешно изведена проба свечаног дефилеа у Источном Сарајеву (ФОТО)

05.01.2023. 15:59
0
ИЗВОР: srna.rs

Припадници Министарства унутрашњих послова (МУП) Републике Српске успјешно су данас у Источном Новом Сарајеву одржали пробу свечаног дефилеа, који ће поводом Дана Републике Српске бити одржан у понедјељак, 9. јануара.

У дефилеу учествују сви видови организационих јединица МУП-а Републике Српске, који су презентовали разна материјално-техничка средства и наоружање, као и специјализована оклопна возила, те полицијске моторе и квадове.

  • Слика
  • Слика
  • Слика

Фото: srna.rs

Република Српска ће 9. јануара прославити Дан Републике и 31 годину постојања.

Девети јануар се слави као Дан Републике Српске јер је тог датума 1992. године настала под првобитним називом Српска Република БиХ.

Свечани дефиле поводом 9. јануара, Дана Републике први пут ове године биће одржан у Источном Сарајеву.

Коментари 0
Повезане вијести
Двије понуде стигле за изградњу гасовода "Шепак - Нови Град" Двије понуде стигле за изградњу гасовода "Шепак - Нови Град"
ПУ Источно Сарајево: Стање безбједности за 2025. годину стабилно и задовољавајуће ПУ Источно Сарајево: Стање безбједности за 2025. годину стабилно и задовољавајуће
Ватрогасци из Источног Сарајева на обуци у Руско-српском хуманитарном центру у Нишу Ватрогасци из Источног Сарајева на обуци у Руско-српском хуманитарном центру у Нишу
Најчитаније
  • Породична драма у Сокоцу
    21h 5m
    3
  • Сјећања Хрешана на долазак Аустроугарске империје у БиХ
    8h 34m
    31
  • Источна Илиџа: Израбрани најљепше окићени балкони/прозори и пословни простори
    18h 47m
    0
  • Михаилo Маџаревић - Ратник којем су се дивили српски краљеви
    10h 24m
    2
  • „Има нека тајна веза“ – Сјећање на Душка Трифуновића, пјесника који је поетизирао рокенрол
    21h 34m
    2