Вакцинација ХПВ вакцином у Српској почиње у марту

03.02.2023. 11:24
0
ИЗВОР: nezavisne.com

У домовима здравља широм Српске средином марта требало би почети са вакцинацијом дјевојчица и дјечака против хуманог папилома вируса (ХПВ).

Овај вирус један је од главних узрочника рака грлића материце, ануса те појаве полних брадавица.

Министар здравља и социјалне заштите Републике Српске Ален Шеранић рекао је да вакцина још није стигла у Српску, али да се то очекује ускоро те да ће се одмах након тога приступити имунизацији.

- Вакцина ће бити бесплатна за дјецу од 11 до 14 година а за све остале категорије цијена це бити накнадо одређена - рекао је Шеранић и додао да је ријец о деветвалентној вакцини коју користи цијели свијет.

Коментари 0
Повезане вијести
Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће Одговорним понашањем купача и управљача купалиштима избјећи несреће
Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда Наредних дана још топлије, могуће обарање рекорда
Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску Отворена изложба фотографија ,,Јавор планином 5'' у Хан Пијеску
Најчитаније
  • Сјећање на Предрага Пекија Ласицу: Човјек побједничког кова
    19h 54m
    11
  • "Ви идите, ја остајем!" - Милош Ћирковић, посљедњи херој косовске битке
    14h 46m
    15
  • Општина Пале: Обавјештење
    17h 38m
    0
  • Стијаковић: Тог дана усташе су заклале 22 члана моје најближе породице
    7h 24m
    0
  • Младић из Сарајева тешко повријеђен након пада са крова аутомобила у покрету
    18h 30m
    1